„Policisté zařazeni v jednotce zaměřují cvičení pro různé takticko - technické operace, zejména pro případ ohrožení objektu a okolí jaderné elektrárny. Pro výcvik je tedy zcela nezbytné, aby byli vybaveni adekvátní výzbrojí a výstrojí,“ vysvětlila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Jednotka dostane nové hydrovaky, sadu páčidel a beranidel, speciální maskovací kombinézy, střelecké a taktické brýle, chrániče, stehenní platformy s pouzdry pro zásobníky, speciální rukavice a další vybavení, třeba přepravní tašky pro výstroj, taktické batohy pro přenos materiálu, výstroje a výzbroje, tašky pro skryté nošení, zejména pro uložení zbraně, vybavení pro zdravotnický materiál a další.

„Pořízené vybavení zlepší technické vybavení policistů při plnění úkolů ostrahy elektrárny a přispěje ke zlepšení podmínek při výcviku policistů, jež je důležitou a nedílnou součástí přípravy na zásah v reálných podmínkách,“ podotkla Dana Čírtková.

Ilustrační foto.
Muž ležel bezvládně na ulici. Nadýchal přes tři promile

Speciální zásahová jednotka, která sídlí přímo v elektrárně, se navíc má brzy rozšířit o nové členy. I ti podle Dany Čírtkové dostanou odpovídající vybavení pro výkon své náročné služby.

Nové vybavení bude pro dukovanskou jednotku pořízeno díky příspěvku Nadace ČEZ, který představuje 900 tisíc korun. „Zlepší se tím současné technické vybavení policistů při plnění úkolů ostrahy jaderné elektrárny a umožní to efektivnější využití sil a prostředků, rychlejší aktivaci útvaru a zkvalitnění řízení zákroku při mimořádných událostech. V neposlední řadě tento projekt přispěje ke zlepšení podmínek při výcviku policistů zařazených na tomto útvaru,“ dodala policejní mluvčí.