Stavba nového pavilonu trvala dva roky a provoz v něm bude postupně zahájen během července.

V nemocnici tak dojde na stěhování personálu a pacientů z prostor staré porodnice, která byla zprovozněna v roce 1977. Do nového areálu se přestěhuje také personál a pacienti z dětského, novorozeneckého a rehabilitačního oddělení.

V přízemí nového pavilonu návštěvníci najdou recepci s desetihodinovým klientským režimem a lékárnu. Rehabilitační oddělení s vodoléčbou získalo v nových prostorách velký bazén s vířivkou.

Prostory nové porodnice mají komfortní pokoje se samostatným sociálním zařízením. Pohodlí nabídnou i nové moderně vybavené porodní místnosti, k dispozici je zde i speciální vana pro rodičky. Moderní vybavení má i operační sál situovaný mezi nerezové stěny.

Stavba přišla na 320 milionů korun

Podle informací krajské tiskové mluvčí Jitky Svatošové nabídne Pavilon pro matku a dítě 29 lůžek porodnického oddělení, 28 lůžek pro rehabilitační jednotku, 22 lůžek pro dětské oddělení.

Speciální lůžkové jednotky budou disponovat pěti JIP lůžky dětskými a čtyřmi JIP lůžky novorozeneckými. „Stavba přišla na 320 milionů korun, zhruba 37 procent nákladů pokryje dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod,“ uvedla za investora, jímž je kraj Vysočina, krajská mluvčí Svatošová.
Nové prostory si včera prohlédli zástupci zřizovatele, města a pozvaní hosté nemocnice.

Již tuto sobotu si bude moci interiéry nového pavilonu prohlédnout také veřejnost, a sice v době od 10. do 14. hodiny.