Většinou se obešly bez zranění. Kvůli závějím a ledovce jsou úseky některých silnic nesjízdné, dopravu hlavně v kopcích komplikují uvízlé kamiony. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

"Mezi Hladovem a Starou Říší na Jihlavsku se před 11:00 srazil autobus a osobní automobil. Zatím nejsou známy podrobnosti, policisté jedou na místo," uvedla mluvčí. V zatáčce u Kostelce u Jihlavy se vzpříčil kamion, místo je průjezdné pouze pro osobní auta, v obou směrech se tvoří kolony. Kluzká vozovka s ledovkou je stále na silnici I/38 mezi Stonařovem a Želetavou ve směru z Jihlavy na Znojmo.

Kvůli vyproštění havarovaného kamionu po nehodě na 123. kilometru byla na několik minut uzavřena dálnice D1 ve směru na Prahu. Na 126. kilometru ve směru na Prahu se srazil rumunský kamion s rakouským osobním autem. Kvůli závějím je nesjízdný úsek silnice mezi obcemi Počátky a Polesí na Pelhřimovsku.

V Ocmanicích na Třebíčsku skončil kamion po smyku na kluzké vozovce na plotě rodinného domu. Podle mluvčí hasičů Petry Musilové hrozilo jeho zřícení na dům. "Hasiči vyprošťují kamion pomocí jeřábu," uvedla mluvčí.

Problémy jsou hlášeny také v úseku od Hladova po Želetavu ve směru z Jihlavy na Znojmo. "Po vedlejších silnicích se kvůli počasí dá jet maximálně třicítkou. Místy se objevuje i takzvaná bílá tma," řekl ČTK jeden z řidičů.

Na Vysočině jsou na většině území stále sněhové přeháňky. Teploty se pohybují kolem nuly. Čerstvý západní až severozápadní vítr dosahuje v nárazech 70 kilometrů v hodině, ve vyšších polohách až 90 kilometrů.