„Do elektrárny jsem dnes přijela poprvé. Těší mě, že můžu nabízet produkty, které jsem sama vytvářela. Jsem ráda, že dukovanským pracovníkům chutná,“ řekla s úsměvem Terezka, která pracuje třetím rokem v pekárně organizace Vrátka.
„Bez Terezky si nedovedeme chod naší pekárny představit. Je velice šikovná a také v týmu vytváří dobrou náladu. Jsem moc ráda, že jsme ji dnes mohli vzít s sebou do elektrárny, aby viděla, jak tady jdou její produkty doslova na dračku,“ říká Irena Rybníčková, předsedkyně sdružení Vrátka Třebíč. „Z elektrárny si odvážíme krásnou tržbu ve výši 18 628 korun, to je zatím nejvyšší částka, kterou jsme tu utržili,“ dodává Irena Rybníčková.

Občanské sdružení Vrátka od roku 2008 pomáhá zajišťovat pracovní uplatnění osobám se zdravotním postižením, a to i v několika vlastních provozovnách. Dále nabízí možnost vzdělávání, rekvalifikace a sociální službu sociální rehabilitace. Sdružení se zúčastňuje řady společenských akcí, na kterých prodává nejen občerstvení z již zmíněné kavárny, ale také výrobky z chráněné dílny a tím prezentuje práci handicapovaných.