Program začal už v pátek, kdy příchozím zahrála kapela z Kutné Hory Melissa a po ní jihlavská kapela Metanoon. V sobotu se pak návštěvníkům otevřelo tržiště s dobrotami, hračkami, šperky, dobovým oblečením. V odpoledním programu byly k vidění orientální i dobové tance v podání krásných tanečnic, šermířská vystoupení, fakír, alchymista, který bohužel zlato přítomným nevyrobil. Oproti loňským rokům mohli návštěvníci potěšit své oči i krásou koní, ať už v odpoledních vystoupeních, tak i v bitvě nebo v noční show.

Velká osmá Jemnická bitva se strhla krátce po 17. hodině. I letos vstoupily do bitvy temné bytosti, které si nenechaly nic líbit. Více než sto bojovníků se však se stvůrami vypořádalo statečně.

Po setmění zahrála fantasy melodie kapela Deloraine a po ní se parkem rozzářily ohně. Večerní ohňová galashow byla plná ohnivých, pyrotechnických i světelných efektů.

Pořádající skupina, Novus Origo z Polné, by pro příští rok ráda rozšířila program i na páteční odpoledne a navíc na neděli. Tím by chtěla nabídnout návštěvníkům více interaktivní zábavy.

Zámek v Náměšti nad Oslavou.
Během Hradozámecké noci odpálí na náměšťském zámku TNT