Jedinou podmínkou je, že strom musí stát na jejich pozemku. Soutěžit se bude ve třech kategoriích: Ovocný strom, Listnatý strom a Jehličnatý strom.

„Ačkoli stromy hrají v městském prostředí nezastupitelnou roli, často se setkáváme spíše s negativním postojem lidí. Důvody bývají malicherné – padající listí, klíšťata, stín. K nim se, hlavně v poslední době, přidává strach z možného pádu stromu. Stromy těmto důvodům často musí ustoupit, chtěli jsme proto ukázat i opačný postoj. Chtěli jsme ocenit ty, kteří o stromy pečují, kteří si uvědomují jejich význam, a péči o stromy jim usnadnit,“ vysvětlila důvody vyhlášení soutěže jedna z organizátorek Pavla Švecová.

Přihlášku s popisem místa, kde se strom nachází, čím je výjimečný a samozřejmě se svým jménem a kontaktem mohou zájemci doručit na Středisko ekologické výchovy Ostrůvek, nebo na Informační centrum města, kde rovněž získají podrobnější informace. Přihlásit svůj strom je možné rovněž e-mailem na adresu ostruvek@chaloupky.cz či prostřednictvím internetových stránek www.chaloupky.cz.

O výhercích, kteří získají poukaz na odborné ošetření stromu v hodnotě několika tisíc korun, rozhodne odborná komise do konce října. Celý projekt podpořil Kraj Vysočina v rámci programu Zdravý kraj.

Veronika Poulová