Důležitá dopravní spojnice přes řeku Jihlavu zůstane uzavřená přes celou zimu. Hotový most by měl Kraj Vysočina převzít od společnosti Colas nejpozději koncem dubna 2017. Informoval o tom nový krajský radní pro oblast dopravy a silničního hospodářství Jan Hyliš.

Vedení kraje oznámilo, že v těchto dnech projednává s městem Třebíč časové prodloužení objízdných tras. Zůstat by měly stejné jako doposud. „Kraj jako investor si požádá o nové rozhodnutí na prodloužení termínů objízdných tras. Náš silničně-správní úřad, což je nezávislý úřad státní správy, to následně projedná se všemi dotčenými orgány. Není zde žádný důvod ke změně trasy," vysvětlil vedoucí třebíčského odboru dopravy Aleš Kratina.

Oficiální objízdná trasa pro auta do 7,5 tuny vede přes Bráfovu třídu a ulice Sportovní, Rafaelovu, Míčovu, Táborskou, U Kuchyňky a 9. května.

Jenže značná část řidičů při objíždění uzavírky využívá cestu přes Poušov. To však bude v zimě obtížnější, protože tamní silnice z Račerovické ulice do Poušova patří mezi ty, které se v zimním období neudržují.

Posypový vůz Poušovem neprojede

A bude tomu tak i v letošním roce. „Kvůli sklonovým poměrům a chybějícím svodidlům nemůže zajíždět klasický posypový vůz. Dá se tam zajet pouze s multikárou. A to tak, že couvá a pracovník na korbě si podsypává podvozek," popsal Kratina.

Přesto město nechce pro mnohé kratší cestu Poušovem z údržby vynechat úplně. „Máme interní dohodu, že, pokud jsou ošetřeny všechny prioritní trasy ve městě, tak se do Poušova zajede. Při prvním letošním náledí se tam multikára dostala kolem desáté hodiny dopolední. Nebudeme však měnit oficiální značení, protože tam chybí bezpečnostní opatření," doplnil Kratina. Při ranní špičce by se tak řidiči Poušovu měli vyhnout.