VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obchvat Pocoucova je v nedohlednu

Pocoucov – Bude mít Pocoucov obchvat nebo nebude? Potíž s dopravou proudící přes tuto obec z Třebíče na Velké Meziříčí řeší tamní obyvatelé neustále. Už léta po obchvatu marně touží. Teď jim svitla naděje.

16.9.2011 1
SDÍLEJ:

Skrz vesnici jim po silnici II/360 na Velké Meziříčí projedou každý měsíc desetitísíce tisíc vozidel.Foto: DENÍK/ Michaela Hasíková

Třebíčští radní rozhodli vypsat veřejnou zakázku na vytvoření vyhledávací studie pro obchvat Pocoucova, který je integrovanou obcí města. Podle starosty Třebíče Pavla Heřmana je studie určitě nezbytná.

Navržené řešení pocoucovského obchvatu, které ze studie vyplyne, bude posléze zahrnuto do nově vytvářeného územního plánu města. Jak starosta zmínil, v minulosti se sice tradovalo, že existuje studie obchvatu Pocoucova, ale skutečnost je jiná.

Hledali, nenašli

„Po hledání jsme zjistili, že žádná studie neexistuje. Kromě jednoho ručního náčrtku, kde by silnice mohla vést, neexistuje žádný materiál, který by ten problém řešil po stránce dopravní, majetkové či z pohledu územně plánovacího,“ poukázal s tím, že kromě Pocoucova na trase Velké Meziříčí – Třebíč není jediný průjezd obcí. „Navíc jsme to měli ve volebním programu,“ poznamenal k pocoucovskému problému.

Nová studie má prověřit trasu, majetkové poměry a navrhnout, o kterou trasu by se dalo jednat v další fázi. Zatím jsou však na stole pouze schválené plány na dopravní napojení Pocoucova z Třebíče.

To sice řeší prodloužení Rafaelovy ulice a narovnání zatáček k Pocoucovu, ale ke snížení dopravy skrz obec už nepomůže.

Na řešení obchvatu nebo studii zatím nikdy nedošlo. „Dříve nebyla žádná politická vůle, aby se to řešilo,“ komentoval situaci Jaroslav Bohutínský z Pocoucova.

Obchvat by přivítal

Zapracování obchvatu Pocoucova do územního plánu města Třebíče by přivítal. „Určitě jsou místa, kde by obchvat mohl vést a ničemu by to nebránilo,“ tvrdil Bohutínský.

Předchozí vedení města upřednostňovalo narovnání silnice před řešením obchvatu zejména proto, že s narovnáním by došlo i k vyřešení napojení Pocoucova na kanalizaci.

Přeložka silnice do Pocoucova je zahrnuta v územním plánu a pozemky pro nové napojení Třebíče na Pocoucov jsou již vykoupeny. Avšak kraj, jemuž silnice patří, zatím nemá na tak nákladnou investici peníze.

Semafory problém zmírní jen částečně

Pocoucov zatím nadále sužuje nadměrný dopravní provoz proudící přes obec. Kraj i město prozatím hledají náhražkovitá řešení, jak alespoň usměrnit řidiče, kteří projíždí obcí nadměrnou rychlostí.

Ještě tento měsíc se na silnici v Pocoucově objeví zbrusu nové inteligentní semafory. Ty upozorní řidiče, kteří pojedou obcí nepovolenou rychlostí, rozsvícením červené barvy.

Autor: Eva Bártíková

16.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Voliči přicházeli odevzdat hlas i v posledních chvílích

Stařeč - Zájem voličů je patrný i ve Starči na Třebíčsku. Účast přesahuje 60 procent.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení