Dvakrát týdne do tamního obchodního centra jezdívá nakupovat Pavlína Rožnovská z nedaleké obce Rácovice. „Vyhovuje mi, že už nemusím tolik zajíždět do centra nebo až do Třebíče. Je to tady pro mě blíže a dostupnější. Jelikož jezdím s kočárkem, vyhovuje mi bezbariérový přístup,“ popsala. A dodala, že rozšíření nabídky vítá. „Chybí mi tady nějaký obchod s botami, jako to je v Třebíči. Doufám, že ho sem přidají,“ prohlásila Rožnovská.

V současnosti má obchodní centrum v Moravských Budějovicích osm prodejen.
Letos přibudou další čtyři obchody.
Prodejny se zaměří na obuv, textil, elektro a asijskou kuchyni.
Nové obchody budou na ploše 1 800 metrů čtverečních.
Výstavba má být hotová do listopadu.

Právě obchod s obuví bude jedním ze čtyř nových prodejen. Mezi další sortiment bude podle Oty Kohoutka z investorské firmy FMZ patřit textil, elektro či gastro provozovna. „To se zaměří na asijskou kuchyni. Spolupracujeme s řetězci, které jsou na to zvyklí. Ti noví nájemci mají prodejny například i v Třebíči. Konkrétní názvy ale prozrazovat zatím nebudu,“ řekl Deníku Kohoutek. A ujistil, že práce mají být hotové do listopadu. „Dostavba zároveň neomezí zákazníky ani současné obchody,“ dodal.

Vedoucí odboru strategického rozvoje a investic Miroslav Beránek přiblížil, že město už do prací nezasahuje. „S investorem jsme hlavně jednali v první fázi. Tehdy bylo potřeba nějaké pozemky prodat nebo směnit. Stavba už na městských pozemcích nestojí a přístupovou cestu jsme vyřešili. To šlo v pořádku,“ uvedl Beránek s tím, že rozšíření nabídky vítá. „Zároveň tam bude i více zaměstnaných lidí, což je pro město vítané,“ doplnil Beránek.

Moravské Budějovice chtějí na kruhovém objezdu dominantu. Vytvoří ji studenti.
Moravské Budějovice chtějí na kruhovém objezdu dominantu. Vytvoří ji studenti

Papírnictví by si mezi novými obchody přála Marie Večeřová. Ta do Budějovic dojíždí z Rudíkova. „Je to přibližně jednou týdně. Dříve jsem musela cestovat víc, když jsem něco potřebovala ze supermarketu. Když jsou obchody při sobě, ušetří to při nakupování čas. Proto jsem ráda, že další prodejny přibudou. Například papírnictví a hračky jsou až v centru poblíž náměstí,“ vysvětlila své přání Večeřová.