Kvůli nim do Moravských Budějovic přijela také Eva Marténková ze Želetavy. „Věděla jsem dopředu, že tu otevřou nové obchody. A jela jsem sem s tím, že si něco pořídím. Vzala jsem mikrovlnku do kuchyně, pro manžela holicí strojek a pro vnoučata tablet. Dám jim to rovnou. A ještě se sem stavím v příštích dnech. Ty slevy jsou velké a blíží se Vánoce," rozpovídala se zákaznice.

Obchodní centrum v Moravských Budějovicích
Nové prodejny a slevové akce. V Budějovicích ve čtvrtek otevřou obchodní centrum

Kromě obchodů v obchodním centru u výpadovky na Jemnici otevře také první restaurace. Ta se zaměřuje na asijskou kuchyni. Marténkovou však primárně zajímají jiné provozovny. „Ještě se skočím podívat do TEDi. Moc nevím, co od toho čekat, ale když už tu jsem, tak se podívám,“ říká žena o prodejně, která nabízí domácí potřeby, dekorace či potřeby pro kutily.

Ne všichni však o rozšíření centra věděli. Přítomnost nových obchodů ráno překvapila Drahu Urbánkovou. Ta do města přijela z nedalekého Jackova. „Potřebuji si rychle něco koupit v jednom ze starších obchůdků. Ale určitě se vrátím později a projdu si i ty novější. Možná to udělám už odpoledne, pokud zbude trochu času. Nakoupím si podle toho, co budu potřebovat. Slevy sice vypadají hezky, ale kvůli nim nebudu utrácet víc,“ předeslala Urbánková.

Nákupním centrem se od brzkých hodin line vánoční hudba. K nákupům láká přítomné i obchodní maskot, který dětem rozdává balónky. Červený slon zajímá nejmenší často víc, než kdejaké nakupování. Podobná situace se může v Moravských Budějovicích opakovat už za dva roky.

Jarmark v Třebíči. Ilustrační foto.
Tipy na víkend na Třebíčsku. Sametové oslavy v Třebíči, fler jarmark obsadí Atom

Podle Oty Kohoutka z investorské firmy FMZ totiž přibude ještě třetí etapa obchodů. Ta už bude poslední.

Před začátkem další výstavby však ještě investoři potřebují získat všechny podklady. „Musíme ještě vyřešit majetkové záležitosti. V horizontu dvou let bychom měli udělat dokončující práce a mít finální podobu hotovou,“ uvedl Kohoutek pro Deník naposledy.

Provozovny nákupní zóně zůstanou otevřené také v pátek 17. listopadu, přestože je státní svátek. Ten totiž patří mezi dny, kdy mohou být otevřené i obchody s plochou nad dvě stě metrů čtverečních.