Budišovští tedy vznesli námitku na poslední koordinační schůzce s Českými drahami (ČD). Schůzky se zúčastnili zastupitelé těch obcí Třebíčska, kterým současný vlakový jízdní řád nevyhovuje.

„Požadujeme takovou změnu, aby lidé byli v neděli v Třebíči okolo jedné po poledni,“ upřesnil budišovský místostarosta Zdeněk Smrček. Přivítal by i ranní vlakový spoj ve všední dny opět směrem na Třebíč okolo sedmé hodiny. „Jede ve čtvrt na sedm, to je pro děti hrozně brzy,“ dodal Smrček.
Na druhé straně okresu mají námitky lidé z Číchova a Bransouz.

„Kdo od nás pracuje v Jihlavě a dělá od šesti do dvou, musí čekat na spoj, jenž jede z krajského města v 15.21. Dřív ale jezdil vlak ve 14.51, což bylo mnohem lepší. Usilujeme nyní o posun odjezdu na původní čas,“ nastínila starostka Bransouz Jana Fialová. Problém je, že tento spoj koliduje s rychlíkem z Plzně.

„S touto úpravou se začíná počítat, bude to ovšem znamenat, že vlak ve stanici Třebíč bude chvíli stát,“ reagoval Petr Fiala z krajského centra osobní dopravy ČD.
Na trati Jihlava – Brno přibude navíc nový pár denně jedoucích rychlíků. Třebíčí by měly projíždět v 10.34 ve směru na Jihlavu a v 13.37 ve směru na Brno.

Okříšským zase nevyhovuje sobotní ranní odjezd vlaku na Znojmo. Šestá hodina jim připadá příliš brzy, a tak s ČD vyjednávají o posunu na sedmou hodinu.
Dráhy pro nevytíženost zvažují v pracovní dny jízdu vlaku ze Znojma s odjezdem v 19.57 ukončit už v Moravských Budějovicích.
Budišovští by si ještě přáli mít opravenou nádražní budovu, a také aby některé rychlíky stavěly ve Studenci. Stopku rychlíkům by přivítali zase i v Bransouzích.

„Připomínky jsme posbírali a teď posoudíme, které je možné uvést v realitu. Záleží na penězích z kraje i z Prahy,“ naznačil další postup Petr Fiala z ČD.
První návrh jízdního řádu 2008/2009 dráhy zpracují asi v polovině června a předají jej kraji Vysočina.

„Poté bude možné ještě konzultovat a zapracovat připomínky, nejpozději však do 15. července,“ sdělila mluvčí kraje Eva Neuwirthová. Konečný návrh jízdního řádu ČD bude k dispozici po 15. srpnu a veřejnost se k němu bude moci vyjádřit přímo u Českých drah.
Nový jízdní řád bude definitivně platit až od 14. prosince.