Výletní vlak se skládá ze dvou vagonů, vyhlídkového a bufetového. Táhne je lokomotiva polské výroby Zastal, která je jednou ze tří funkčních na našem území. Vlak absolvoval s pasažéry zatím dvě jízdy jedna byla určena pro sponzory a členy Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě, druhou, na konci prázdnin, se již svezli zájemci z řad veřejnosti.

„V neděli 5. října bylo možno ve stanici Třebelovice spatřit neobvyklou situaci. Po léta nepoužívané první staniční koleji objela motorová lokomotiva Zastal své červenožluté vozy, aby se v jejich čele mohla vrátit zpět do Jemnice. Členové spolku tak zkušební jízdou ověřili úspěšnost oprav nezbytných pro plánované podzimní jízdy z Moravských Budějovic do Jemnice. Jízda proběhla úspěšně a v sobotu vyrazí výletní souprava již po celé dvacetikilometrové trati," ohlásil předseda spolku Martin Kouřil.

Pro veřejnost jsou připraveny tři jízdy, a to tak, aby se cestující z obou směrů mohli vlakem též vrátit. Nevšední zážitek si budou moci zájemci vychutnat tuto sobotu 11. října, kdy z Moravských Budějovic odjíždí vlak v 10.30 a v 16.30 a z Jemnice v 14.30 hodin. Místa ve vlaku lze rezervovat na: www.svd-jzm.cz.

„Podporu tratě do Jemnice má ve svých volebních programech většina politických uskupení regionu. Občané tedy budou moci dát svůj hlas pro dráhu do Jemnice nejen ve volební místnosti, ale i výletem po trati samotné," pozval lidi k urnám i ke svezení vlakem Martin Kouřil.

PAVEL KRYŠTOF NOVÁK