Pohádková cesta v Rokytnici nad Rokytnou
Skákací hrad, trampolína, bohaté občerstvení a spousta zábavy a překvapení čeká nejen na děti na rokytnickém koupališti v sobotu 17. června. Mezi 15. a 16. hodinou se děti mohou vydat na cestu, plnou pohádkových postav. Po cestě budou plnit nejrůznější úkoly a na konci pro ně bude připravena malá odměna.

Stařeč 2017
Setkání rockových hudebních skupin minulého století proběhne už tuto sobotu, 17. června na sokolském hřišti ve Starči. Opět vystoupí hudební skupiny a stálice tohoto setkání: Puls, Matador, Watt 80, Merkur, Paprsky a Pekelníci.

Brtnické kovadliny
V Brtnici se o víkendu uskuteční již 10. ročník mezinárodního setkání uměleckých kovářů. Letos na novém místě, a to před zámeckým areálem v prostorách klášterní zahrady, kostela blahoslavené Juliány a panské sýpky. Kováři z celého světa budou mít opět jedinečnou možnost předvést své umění u kovadlin široké veřejnosti, přihlásit svá díla do hodnocených kategorií, prohlédnout si práce jiných kovářů a v neposlední řadě se setkat se svými kolegy, přáteli a kamarády. Samotné kování bude probíhat v sobotu od 9 hodin do 19 hodin a v neděli od 9 hodin do 12 hodin.

Zlaté kolo Vysočiny
„Chceš-li zvládnout, zažít a spláchnout, musíš přijet, přijet a přijet!“ tak zní heslo letošního cyklistického výletu Zlaté kolo Vysočiny. Cyklisté s povinnou výbavou, kterou je přilba, si mohou vybrat ze tří tras, závod na 200 km odstartuje v 7 hodin, na 100 km v 10 hodin a nejkratší, padesátikilometrový závod v 10.30 hodin. Jednotný start z Rudy u Tasova.

Otevření muzea Královského letectva
Muzeum československých letců v RAF ( Royal Air Force, česky Královské letectvo, neboli vojenské letectvo britských ozbrojených sil) se v sobotu otevře na zámku v Polici u Jemnice v sobotu v 10 hodin, slavnostní přestřižení pásky je stanovené na 13. hodinu. Otevřeno by mělo být v sobotu nejméně do 17 hodin. Návštěvníci v něm uvidí vojenské uniformy, dobové dokumenty a řadu dalších zajímavých exponátů. Největším exponátem je patrně záchranný člun s radarovým zařízením, které umožňovalo sestřeleného pilota zaměřit a objevit.

Otevření koupaliště v Jaroměřicích
Většina koupališť je letos díky příznivému počasí na Třebíčsku již otevřená, to jaroměřické se slavnostně otevře tuto sobotu ve 14 hodin. Jako doprovodný program vystoupí mažoretky, děti si budou moci vyzkoušet aquazorbing, nechat si pomalovat obličej nebo si zaskákat v nafukovacím hradu. Vstup v sobotu zdarma.

Slavnosti růžového vína v Třebíči
Slavnostní zahájení proběhne v 10.30 hodin, v 11 hodin pak vařící show Petra Hajného, ve 12 hodin vystoupí jazzová kapela Black Jack, také sabráž s komentářem someliera Bohemia Sekt a vařící show i jazz se poté bude ještě dvakrát opakovat. V 18.30 vystoupí swingová kapela Viola. Od 20.30 připraví taneční hudbu DJ Agnes a ve 22 hodin proběhne oficiální ukončení programu. Těšit se během celého dne můžeme také na altánek Čerstvá sváča, výběrovou praženou kávu a to nejen v Salsa Coffee zone. Pořadatelé slibují také skvělé občerstvení. Žádný párek v rohlíku, žádné bagety ohřáté v mikrovlnce, žádné langoše z mrazáku… Ale několik zámeckých restaurací, každá s jinou gastronomií.

Zámecké slavnosti Valeč
Při příležitosti 4. výročí znovuotevření zámku se v neděli 18. června od 13 hod budou návštěvníci moci projet na koních v zámecké zahradě, prohlédnout si práci hasičů, děti se vydat na pohádkovou cestu na téma „Malý záchranář“. Vystoupí také žáci základních škol Valeč a Hrotovice, samozřejmostí jsou prohlídky zámku a jeho nových prostor. Občerstvení bude připraveno v podobě grilování na terase, chybět nebudou ani míchané nápoje, zámecké koláče a mnoho dalšího. Vstupné: 90 korun.