Převratné změny v personálním obsazení se však nekonají. Do boje se znovu pouští všichni radní a většina zastupitelů, i když pod jinými hlavičkami. Starosta Pavel Heřman kandiduje za novou Volbu Tr, jeho někdejší souputník z Heřman zpátky na radnici Jaromír Barák za taktéž čerstvé Třebíč občanům. Radní Martin Svoboda vyměnil Věci veřejné za Ta naše Třebíč, na politické mapě města dále přibyli Svobodní a ANO. Za čtyři roky naopak zmizeli HZNR, VV, Suverenita a Cibulkův Pravý blok.

Letos to dohromady vychází na celkem třináct subjektů. „Dnes ráno jich bylo dvanáct, ale ještě před polednem se jako poslední přihlásilo sdružení Třebíč občanům," řekla Věra Brabencová z třebíčské radnice. Včera se dohromady přihlásily tři strany, předevčírem čtyři. Seznam kandidátů hlásí i jeden velký návrat. Ze druhého místa se bude o post na radnici ucházet Pavel Janata, který v Třebíči jako starosta působil v letech 1998 2000, a poté strávil šest let coby senátor. „Pavel Janata nasbíral zkušenosti v komunální i vrcholné politice, a ty teď může zúročit. Myslím, že je schopný pro Třebíč něco udělat, nevrací se kvůli osobním záměrům," uvedl leader křesťanských demokratů Miroslav Krupica.

I ostatní uskupení nabízejí na nižších místech zajímavá jména. Číslem dvanáct ve sdružení Třebíč můj domov je mluvčí JE Dukovany a bývalý poslanec federálního shromáždění Petr Spilka, stejnou příčku u sociálních demokratů bere předseda třebíčského HFK Pavel Němec a Volba Tr má ve své sestavě asistenta trenéra pražské Slavie Aleše Křečka. Ta naše Třebíč zase shromažďuje hokejisty místní Horácké Slavie. Ze čtvrtého místa kandidátky shlíží sportovní manažer klubu Kamil Pokorný, o hlasy usilují také David Dolníček, Rostislav Malena nebo Zdeněk Sedláček, i když ten už je ve sportovním důchodu.

Starostové pokračují

Zbraně dobrovolně neskládají ani starostové ostatních měst na Třebíčsku. O další čtyři roky na radnici bude usilovat moravskobudějovický Vlastimil Bařinka, jaroměřický Jaromír Soukup, jemnický Miloslav Nevěčný, hrotovická Hana Škodová i rekordman Vladimír Měrka, který na radnici v Náměšti nad Oslavou působí téměř čtvrt století.

Kdo bude kandidovat v Třebíči

ANO 2011

1. Zuzana Kratochvílová

2. Miloslav Josífko

3. Miloš Hrůza

Břehy

1. Milan Zeibert

2. Hana Houzarová

3. Milan Šťastný

ČSSD

1. Vladimír Malý

2. Petr Vašíček

3. Naděžda Dobešová

KDU-ČSL

1. Miroslav Krupica

2. Pavel Janata

3. Marie Dudíková

KSČM

1. Julie Dolejší

2. Hana Máchalová

3. Danuše Milotová

ODS

1. Martin Hladík

2. Martina Bártová

3. Jakub John

Pro Třebíč

1. Pavel Pacal

2. Jaromíra Hanáčková

3. Daneš Burket

Svobodní

1. Tomáš Brabenec

2. Michal Zima

3. Petr Adam

Ta naše Třebíč

1. Martin Svoboda

2. Petra Hrbáčková

3. Pavel Krčál

TOP 09

1. Svatopluk Dvořák

2. Jana Spekhorstová

3. Libor Fejta

Třebíč můj domov

1. Marie Černá

2. Radek Číhal

3. Martin Aujezdský

Třebíč občanům

1. Jaromír Barák

2. Alexandra Svobodová

3. Jan Břížďala

Volba Tr

1. Pavel Heřman

2. Jan Burda

3. Pavel Svoboda