„Zájem nás samozřejmě těší. Ve druhé polovině června vybereme šest průvodců, kteří u nás během prázdnin budou působit a v práci se po dvojicích každý den střídat,“ řekl starosta Police Karel Janoušek.

Podle něj stojí za nebývalým zájmem o průvodcovství inzerát, který publikoval na obecním webu a facebooku. „Čtyři zájemci o průvodcovství už u nás působili, další jsou nováčci,“ poznamenal starosta.

Zámek v Polici se veřejnosti otevírá vždy o letních prázdninách. Každoročně ho navštíví 600 až 800 lidí.

K vidění jsou zde kvalitní štukové výzdoby stropů, části původního vybavení zámku a mimo jiné i zcela zachovaná a neporušená zámecká kaple z 18. století. Součástí zámku je i vyhlídková pětipatrová hranolová věž. Zámek patří mezi goticko-renesančními památkami k těm nejvzácnějším v Kraji Vysočina.

Obec ho postupně opravuje. V posledních letech každoročně za pomoci dotací investuje asi půl milionu korun na rekonstrukci střech, konkrétně krytiny, klempířských prvků a komínů. Další sta tisíce samospráva vynaložila na opravu terasy, u které hrozilo zřícení. Práce na jejím statickém zabezpečení jsou již hotové. Její rekonstrukce skončí letos nanesením nové fasády a položením dlažby.