Ve svých osmnácti letech bude mezi dvanácti finalistkami nejmladší.


V šestnáctileté historii katolického gymnázia je to poprvé, kdy se jeho studentka účastní tak prestižní soutěže krásy.


„Naši studenti získávají různá ocenění v různých oblastech, ale v soutěži krásy se jedná o první významné umístění naší studentky. Snažíme se Jitce vyjít vstříc a skloubit dohromady výuku ve škole a náročné povinnosti, které vyplývají z účasti v soutěži,“ říká ředitel katolického gymnázia Pavel Krška. Zda se stane nejhezčí dívkou České republiky, se dozvíme v přímém přenosu 20. března.


Jitka Válková není v soutěžích úplný nováček. Poprvé se soutěže krásy zúčastnila v loňském roce na Vranovské přehradě, kde hned vyhrála.


Poté absolvovala několik kol v Česko-Slovenské Superstar, v níž skončila těsně před branami semifinále mezi čtyřiceti nejlepšími. Na podzim loňského roku získala titul 2. vicemiss Znojmo.


„Účast v české miss je náročná po stránce časové, psychické, ale i finanční. Musela jsem si pořídit různé druhy šatů, domluvit se na individuálním vzdělávacím plánu v gymnáziu a nastavit si pravidelný denní režim. Vstávám kolem půl šesté a spát chodím pozdě v noci, abych vše stihla,“ popisuje Jitka Válková a přiznává, že po vizuální stránce neprováděla žádné změny, ani nevyužila služeb vizážistů. Vyznává zdravý životní styl a preferuje bio potraviny.


„Studium na katolickém gymnáziu je pro mě velmi důležité. Kromě kvalitního vzdělání tady panuje přátelská atmosféra, díky které mají studenti možnost se individuálně rozvíjet. Jako věřící člověk velmi oceňuji moderní přístup kantorů a školy k výchově,“ hodnotí školu Jitka Válková, která má velkou šanci stát se nejhezčí dívkou České republiky.