Zajímavé zpestření na volný týden připravili rovněž v Ekotechnickém centru Alternátor v Borovině. „Návštěvníci se mohou těšit nejen na běžné prohlídky, ale také na rozšířený program unikátní projekční koule Science on a Sphere či na jízdu elektromobilem. Současná projekce Zničíme Zemi? bude doplněna o další již dříve promítanou projekci Luna a jiné měsíce, která mezi návštěvníky Alternátoru zaznamenala značný úspěch. Oproti jiným dnům, kdy se promítá dvakrát až třikrát denně, budou projekce každou hodinu," informoval Milan Krčmář.

Hlásí obsazeno

V sousedním Domě dětí a mládeže Třebíč bude celý týden probíhat příměstský tábor. Připravena je v rámci něj pro děti například prázdninová super-herna, dobrodružný den či výtvarná dílna. Dostat se na něj však již mohou pouze předem přihlášení.

„U nás je obsazeno. Kapacita je i převýšená. Už máme stop-stav. Jediný den, kdy děti mohou volně přijít, je úterý. To se koná turnaj ve stolním tenise. Tam lze dorazit i neohlášeně," sdělila ředitelka Domu dětí a mládeže Třebíč Jarmila Pavlíčková.

Bohatý program nabízí také Dům dětí a mládeže v Náměšti nad Oslavou. V pondělí dopoledne je pro děti připraven turnaj v šipkách a X-Box. Odpoledne vyrazí protáhnout si tělo při hrách na zahradě a na večer je připraven turnaj ve stolním tenise. V dalších dnech se mohou těšit například na střelecké dopoledne, deskové hry, zájezd do Wikylandu či prázdninové vaření.

O jarních prázdninách rozšíří otevírací dobu také dětské oddělení Městské knihovny Třebíč. Otevřeno bude také během dopoledne, děti si budou moci přijít vybrat knížku již od 8.30. Přichystán pro ně bude i testík o zvířátkách.