Následující čtyři roky bude v čele města stát Pavel Janata z KDU-ČSL, který se coby starosta vrací po 14 letech. Pozici prvního místostarosty obsadil Vladimír Malý z ČSSD, dalšími místostarosty se stali Pavel Pacal z hnutí Pro Třebíč a Milan Zeibert z Břehů. Novinkou se staly posty uvolněných radních, těmi jsou Pavel Heřman (volba TR) a Marie Černá (Třebíč můj domov). Radu do lichého počtu sedmi doplní sociální demokratka Naděžda Dobešová.

Nové vedení města vzešlo 
ze čtvrtečního ustavujícího zastupitelstva. Staronový starosta neskrýval spokojenost 
a poděkoval za sebe i za tým tvořící vedení města. „Nebylo vůbec jednoduché se k tomuto týmu dopracovat. Povolební vyjednávání byla nesmírně komplikovaná a dlouhá. Řešení, která se zvažovala, bylo 
v průběhu jednání hned několik. Nebylo to snadné a tento výsledek je zřejmě jediné možné řešení," připomněl Pavel Janata fakt, že se výsledná koalice nerodila vůbec hladce. V sedmadvacetičlenném zastupitelstvu má nová koalice většinu šestnácti křesel.

Daň za 1,5 milionu

Největší debata se na ustavujícím zastupitelstvu strhla okolo novinky, tedy o pozici dvou uvolněných radních. Podle Janaty je to daň za výsledek voleb a velkou roztříštěnost mandátů. „V zastupitelstvu je deset subjektů, většinou mají dva až tři mandáty, funkční většina se skládala velmi těžko. Šest uvolněných zastupitelů je daň za to, že na koalici se nás muselo domluvit mnoho," řekl Janata. Náklady na dva uvolněné radní podle něj budou zhruba 1,5 milionu korun za rok. Nový starosta zároveň odmítl, že by placené funkce byly odměnou za účast v koalici. Prvním úkolem zastupitelstva pak bude návrh rozpočtu na příští rok a stanovení úkolů pro místostarosty a radní. Zastupitelé rovněž určili, že finanční a kontrolní výbory budou mít po jedenácti členech a rozhodli o odměnách neuvolněných zastupitelům.

Komunální volby v Třebíči vyhrála KSČM. Spolu s hnutím ANO, Třebíč Občanům! 
a sdružením Ta naše Třebíč však skončila v opozici.