Mezi prvními desítkami zákazníků byla paní Iva. „Přijela jsme z vesnice nedaleko Třebíče. Koupila jsem nějaké tepláky pro děti, vypadají dobře. Je to tu pěkné na pohled, čisto, široké uličky mezi regály, dost místa. Dobře se nakupuje. Čekala jsme nával. Ale myslím, že to ještě přijde,“ poznamenala. Uvítala i kávu s sebou zdarma, kterou obchod první den nabízel. Dalo se ochutnat i pečivo z vlastní pekárny.

Zvědaví byli taky starousedlíci z ulice. „Dívali jsme se s manželkou, jak obchoďák roste. A dnes ráno už v půl sedmé byl před prodejnou hlouček nedočkavých, ale žádná smršť se při otevření nekonala,“ zhodnotil novinku pan Stanislav, který bydlí naproti.

Poutač

„Jsem zvyklý na Kaufland, který je taky v naší ulici, takže mu zůstanu věrný. I když dřív jsem si koupil masové konzervy v Lidlu a byly kvalitní,“ připustil. Měl čas si zbrusu nový Lidl obhlédnout, a tak si pozorně a zblízka přečetl i několikametrový červený reklamní poutač, který láká po celý první týden na dvacetiprocentní slevy na vše, co lidé v nové prodejně nakoupí. „A malým písmem dole je napsáno, že se akce na některé zboží nevztahuje. To mě zarazilo,“ uvedl.

Jeho manželka rovněž ráno zvědavě pozorovala provoz naproti domu. Před lety tam stávaly rukavičkářské závody, pak na ploše dlouho ležely haldy suti ze zbouraných objektů zaniklého provozu. „Všechno jsem si fotila. Jak se kdysi bouralo to staré i jak se letos půl roku stavělo nové,“ řekla.

K novému Lidlu se dá ve směru od centra města pohodlně odbočit díky jednomu silničnímu pruhu navíc, má to ulevit frekventované Brněnské ulici. Parkoviště, které má stání i pro rodiny s dětmi, je přes noc zdarma k dispozici obyvatelům z blízkého okolí, aby mohli odstavit svá auta. Má jít po dohodě s radnicí o kompenzaci za 11 parkovacích stání, která dřív byla podél silnice a zanikla při budování odbočovacího pruhu.

Lidl ve Znojemské nakrátko zavře

V Třebíči už jeden Lidl je, ve Znojemské ulici. A příští rok na nějaký čas zavře. „Plánujeme totiž její modernizaci, rádi bychom ji uskutečnili v polovině roku. Počítáme se stavbou nové pekárny, proměnou projde také interiér,“ prozradila mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá. Zákazníci se podle jejích slov mohou těšit na komfortnější nakupování. Zaměstnancům pak změny zjednoduší manipulaci se zbožím, obsluhu zákazníka a v neposlední řadě údržbu prodejny.