Výběr nájemného bude podle místostarosty Pavla Janaty přehlednější. „Dosavadní cena byla dvě koruny za metr čtvereční a rok v případě samotného pozemku a dvanáct korun za metr čtvereční zastavěné plochy. Nyní to tedy bude sjednocené na deset korun, ať už je to zahrada jako taková, nebo na ní stojí i chatka,“ vysvětlil Janata.

Podle něj teď ve městě nejsou nepronajaté zahrady. „Poměrně často tam ale dochází k obměně nájemců. Pokud nyní někdo skončí, tak nový nájemce už dostane nájemné dle nového sazebníku,“ doplnil místostarosta.

Rybník Pančák u Štěměch už je vypuštěný, obec jej letos odbahní. Bude to stát osm milionů korun.
Štěměchy odbahní velký rybník. Je to ekonomická zátěž pro obec, pomůže dotace

Starosta Pavel Pacal uvedl, že Třebíč připravuje nové zahrady v zahrádkářské kolonii Šárka, která se nachází na Terůvkách jižně od Třebíče. „Chtěli bychom ji zájemců nabídnout k pronájmu nejpozději do pololetí. Bude tam k dispozici dvacet až třicet nových ploch. Víme totiž, že zájemci o zahrádkaření v Třebíči jsou,“ dodal Pacal.

Okolo Třebíče je celkem jednatřicet zahrádkářských kolonií. Na většině ze zahrádek stojí také chaty. Jejich velikost je ale limitována velikostí pronajímaného pozemku.