Toalety na louce pod zámkem dosud fungovaly ve stavebních buňkách. Často nestačily náporu při kulturních akcích. Se stavbou nových záchodů radnice narazila. „Odbor památkové péče tam zamítli stavbu jakéhokoliv objektu. Jejich stanovisko je takové, že buďto tam zůstanou ty buňky, které momentálně slouží jako sociální zázemí, nebo tam nebude vůbec nic,“ komentoval starosta města Pavel Pacal.

Řešení se podařilo najít po jednání s Tělovýchovnou jednotou Třebíč, která vlastní tenisové kurty v těsném sousedství nivy. „My umožníme vybudovat na našem pozemku nové sociálky, které budou veřejné přístupné. Město nám na oplátku pomůže s rekonstrukcí stávajícího zázemí, na kterém se projevují známky stáří. Panují tam trošku spartánské podmínky, protože budovu jsme opravovali brigádně dle našich finančních možností,“ sdělil předseda Tělovýchovné jednoty Třebíč Vladimír Smital.

Část Třebíče Na Kopcích se pomalu rozrůstá. Nyní radnice nechá upravit i okolí, které doplní zeleň
Obytná čtvrť v Třebíči získá hezčí okolí. Na Kopcích plánují zeleň a stromy

Nové zázemí, které využije jak veřejnost tak i sportovci vznikne podél cesty vedoucí do areálu nivy. „Objekt bude mít tvar písmene L, v jedné části bude zázemí tenistů a ve druhé pak veřejně přístupné sociální zařízení. Bude oddělené pro ženy a muže a vzhled budovy je vymyšlený tak, aby nenarušoval okolí,“ doplnil Pacal.

Doposud na Podzámecké nivě fungovaly toalety ve stavebních buňkách. Nové zázemí vznikne díky spolupráci s TJ Třebíč, stát bude na pozemku tenisových kurtů.Podzámecká niva v TřebíčiZdroj: Deník/Ivana ŘíhováPodzámecká niva v Třebíči
- jde o louku v samotném centru Třebíče
- leží pod zámkem a bazilikou sv. Prokopa
- v létě se zde koná mnoho kulturních akcí
- dosud na místě fungovaly toalety ve stavebních buňkách
- nové sociální zázemí postaví město ve spolupráci s Tělovýchovnou jednotou Třebíč
- toalety budou umístěné na pozemku tenisového kurtu podél cesty

Stavba vyjde zhruba na pět milionů korun. „Momentálně jsme vypsali zakázku na projektovou dokumentaci. V ideálním případě by se mělo začít na podzim příštího roku, stavět se bude přes zimu z toho důvodu, že neohrozí fungování tenisových kurtů a ani pořádání kulturních akcí. Tím pádem můžeme zlikvidovat ošklivé stavební buňky. Myslím, že to prostředí bude mnohem důstojnější, než je stávající stav,“ dodal starosta.