Pocoucovské hřiště stálo šest milionů korun. Částečně na ně přispělo město, částečně Nadace ČEZ a dost práce místní zvládli i svépomocí. „Když jsem tu částku viděl poprvé, říkal jsem si, že hřiště tu nikdy nemůžeme zbudovat. Ale nakonec se ty peníze podařilo poskládat,“ sdělil František Kazda, který coby zástupce místní části Pocoucov zařizoval se svými sousedy vše potřebné.

Hřiště se stavělo asi půl roku, děti se na něm dnes mohly vyřádit při nejrůznějších soutěžích. „Nejvíc se mi líbily kuželky a balonky. Budu si sem chodit hrát,“ zhodnotil dětské odpoledne malý Alfréd Bohutínský, kterého po hřišti doprovázel jeho tatínek Václav.

Lékař Jiří Jeřábek je vyhlášený odborník na tyto zákroky. Na jeho zákroky se jezdí dívat chirurgové z celé republiky.
Operace kýly klíčovou dírkou v Třebíči: byli jsme u toho, podívejte se

Ten zavzpomínal, jak si děti v Pocoucově hrávaly dříve. „Konečně hřiště, které je rovné. Když jsem byl malý, postavili jsme si branky na návsi na louce. Jenže ta je z kopce. Pak vyrostlo jedno hřiště u vodní nádrže, ale to bylo štěrkové. Navíc se neudržovalo, zarostlo a přestalo se využívat. Takže konečně tady máme hřiště, které je rovné a dá se na něm něco hrát,“ podotkl Václav Bohutínský.