Ty najdou své místo za budovou, kde je nyní nezastavěný pozemek. „Školu zde v průběhu příštího roku rozšíříme o učebny chemicko-fyzikální a přírodní. Změní se také počítačová učebna. Žáci zde budou mít už pouze monitory s klávesnicí a myší. Vše bude připojeno k centrálnímu počítači u katedry, kde učitel bude sám určovat, co mají jednotliví žáci dělat,“ vysvětlila ředitelka školy Radmila Punčochářová.

I přesto, že cílovou skupinou marvelovek jsou především náctiletí, na představení přišlo i několik dvaceti- a víceletých. Díky tomu jsme nebyli při utajované kontrole tak nápadní.
Reportáž v utajení: Jak hygienici líčí na fanoušky marvelovek v třebíčském kině

Přístavba se týká budovy pro druhý stupeň. Zde díky rozsáhlým stavebním úpravám vznikne i nový vchod do školy. „Děti už nebudou do školy chodit z ulice. U nového vchodu jim vybudujeme také parkovací místa pro kola, bezbariérový přístup a nové šatny,“ doplnila Punčochářová.

Škola v Domamili je spádová, má žáky ze 14 obcí.
Kromě Domamili nejvíce žáků dojíždí z Martínkova, Štěpkova a Komárovic.
Děti mají individuální přístup, ve třídách je většinou do 15 žáků.
V minulosti 4x získala titul Ekoškola pro svůj příkladný vztah k životnímu prostředí.
Chloubou školy je ukázková přírodní zahrada.
Součástí školy je i mateřská škola pro tři desítky dětí.

To vše bude stát přibližně čtrnáct milionů korun, větší část však pokryje dotace. „Podařilo se ji získat od Ministerstva pro místní rozvoj, které poskytne necelých deset milionů korun,“ uvedla Martina Kršňáková z Místní akční skupiny Rokytná, která dotaci zajišťuje.