Nově otevřené obchody lákají zákazníky na slevy, jejich návštěvu zvažuje také obyvatelka Moravských Budějovic Marie Venhodová. Tu nejvíce láká prodejna s botami. „Nějaké už potřebuju. A tady v obchodním centru chybělo místo, kde bych si je mohla sehnat. Takže za to jsem nejvíc ráda. Určitě ale navštívím i zbytek. Třeba tam budou věci levnější, když otevírají,“ podotkla Venhodová.

Občerstvení, elektro či boty. V Moravských Budějovicích rozšíří obchodní centrum
Obuv, elektro, domácí potřeby. Víme, které obchody rozšíří budějovické centrum

Že by měly nové obchody mít ze začátku slevu, Deníku potvrdil Ota Kohoutek z investorské firmy FMZ. „Určitě budou v ten den nějaké akce. Budou na ně chtít přilákat co nejvíce zákazníků,“ uvedl. A doplnil, že není jisté, jestli se ke slevovým akcím připojí i starší podniky. „Minimálně ty čtyři nové obchody by měly mít zaváděcí a výhodnější ceny,“ poznamenal.

Plánovaný termín otevření je ve čtvrtek 16. listopadu. Obchody mají otevírací dobu mezi devátou hodinou dopoledne a sedmou hodinou večer. „Je ale možné, že některé obchody otevřou dříve a jiné zavřou později. Ale ten určený čas dodrží všichni. Bude to tak bývat pořád,“ ujistil Kohoutek s tím, že v pondělí získají rozhodnutí o kolaudačním souhlasu. „Beru to jako takovou formalitu, po které přístavbu oficiálně zprovozníme,“ předeslal.

Datum otevření: čtvrtek 16. listopadu 2023

Nové prodejny v obchodním centru v Moravských Budějovicích

  • Deichmann: obchod s obuví
  • PLANEO: prodejna s elektrem
  • TEDi: pobočka s hračkami, psacími potřebami a potřebami pro kutily
  • Asian Cuisine: Gastro s asijskou kuchyní

Provozovny dveře otevřou pro zákazníky bez omezení také v pátek 17. listopadu, přestože je státní svátek. Ten patří totiž mezi ty dny, kdy mohou být otevřeny i obchody s plochou, která přesahuje dvě stě metrů čtverečních.

Obchodní centrum ve Velké Bíteši.
Ve Velké Bíteši dokončují stavbu obchodního centra. Víme, kdy otevře

V Moravských Budějovicích plánují přidat ještě jednu přístavbu do obchodního centra. Podle Kohoutka by nové obchody mohly stát do dvou let. „Musíme tam ještě vyřešit majetkové záležitosti. Ty souvisí s pozemky, které jsou potřeba zajistit k třetí etapě. V horizontu dvou let bychom však měli udělat dokončující práce a mít finální podobu hotovou. To by pak už byl definitivní rozsah té plochy,“ dodal k chystané třetí fázi investor.