Tím druhým důvodem podle něj je, že město výměnou pozemků získá Na Klinkách další skladovací prostory. „Rozšíříme tam tak ty stávající, protože už nám nepostačují. Ve skladech se nacházejí například protipovodňové zábrany a další věci,“ podotkl Pacal a zároveň se ohradil proti zvěstem, které po Třebíči začaly kolovat.

Někteří lidé se totiž domnívali, že se v ulici Na Klinkách rozšíří tamní sběrný dvůr. „Město nemá žádný zájem tam sběrný dvůr rozšiřovat, to je nesmysl. Jde nám o ty sklady. Plocha využití místa Na Klinkách i té plochy je u polikliniky je z hlediska územního plánu naprosto totožná. I hodnota znaleckého posudku tedy musí být obdobná, liší se pouze z hlediska lokace daného místa,“ vysvětlil starosta.

Zhruba dvě stě bytů a pětačtyřicet řadových domů vznikne v jižní části Třebíče nedaleko polikliniky Vltavínská.
Desítky řadových domů, dvě stovky bytů. Třebíč se rozroste jižním směrem

Ani na jedné z ploch není možné stavět například průmyslové objekty. Obě plochy jsou určené čistě pro občanskou vybavenost. Z toho důvodu je právě plocha u polikliniky podle Pacala vhodná k tomu, aby se na ní rozšířilo zdravotnické zařízení.

„Město už v minulosti tuto plochu nabízelo, tehdy o ni měl jeden lékař zájem s tím, že na ní vybuduje diabetologické centrum. Z toho tehdy sešlo, ale my tam chceme mít zdravotnické zařízení stále. Proto aktivity pana doktora Černocha nyní vítáme,“ vysvětlil starosta.

Zubní lékař Vladimír Černoch je právě tím, kdo pozemky chce směnit a u polikliniky postavit další budovu. Podobná zdravotnická zařízení už vybudoval v Brně a v Jihlavě. „V Brně už působíme docela dlouho. Chtěl bych v Třebíči vybudovat obdobné zařízení jako právě tam. Přesný záměr ještě nechci sdělovat, ale například v našem brněnském stomatologickém centru máme dvacet ordinací,“ nastínil Vladimír Černoch, který je třebíčským rodákem a v Třebíči má hlavní praxi.