Bytů je v budově sedm, zájemců však bylo třikrát více. Městys tedy musel pečlivě vybírat, kdo se do nových bytů nastěhuje. Mezi těmi šťastnými byla i rodina Miroslavy Maříkové.

„V pondělí 2. května dostaneme klíče a už se sem začneme stěhovat. Budeme mít byt nahoře, dvoupokojový s kuchyňským koutem. A k tomu máme i sklep a můžeme využívat společnou místnost,“ neskrývala radost Maříková.

Ta si nenechala ujít den otevřených dveří, který v budově vedení městysu uspořádalo minulou neděli. „Na rozdíl od těch, kteří se přišli jen podívat, zde ale poprvé nejsme. Už jsme sem zašli jednou soukromě, abychom si s rodinou řekli, jak byt uspořádáme,“ doplnila Maříková.

Den otevřených dveří přilákal stovky zvědavců. Ti si v domě z předminulého století mohli prohlédnout malou garsonku, dva středně velké byty a čtyři větší, více než sedmdesátimetrové.

„Zařizovali jsme zde i koupelny, ale třeba kuchyňské linky si každý vybaví sám. Nájemníci se sem teď budou postupně stěhovat. Mezi nimi je i jedna okříšská rodačka, která bydlí ve Vídni, ale chtěla se vrátit do Okříšek,“ uvedl starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý.