Jedním z jejích hlavních úkolů bude pokračování ve stabilizaci ekonomické a personální situace v nemocnici. Nová ředitelka však ubezpečuje, že žádného masivního propouštění se zaměstnanci obávat nemusí. „Nevylučuji však, že mohou nastat určité personální změny. Mohu vás ubezpečit, že nepůjde o rozhodnutí od stolu, musíme si ale s kolegy navzájem dokázat, že spolu budeme vycházet," řekla Tomášová.
Podle odcházejícího ředitele Ference se bude muset jeho nástupkyně pokusit o vylepšení obrazu a pověsti třebíčské nemocnice.
To si ostatně jako cíl vytkla i Tomášová. „Mým cílem je zapracovat na posílení loajality kolektivu nemocnice. Je pro mě důležité, aby moji kolegové pracovali v instituci, které důvěřují a jsou na ni hrdi. Nemocnici chybí pozitivní PR. Je tady obrovský prostor pro zlepšení pověsti," vysvětlila Tomášová.
Mezi zásadní počiny, které se Janu Ferencovi v jeho desetiměsíční misi povedly, patří výrazné snížení přesčasových hodin sester a nalezení úspor. Ty by se v plném rozsahu měly projevit letos v úspoře 17 milionů korun.
Našel však i věci, které se mu splnit nepovedly. „Nepodařilo se zlepšit zadluženost nemocnice a snížit lhůty splatnosti faktur. Ale každý si musí uvědomit, že likvidační úhradová vyhláška to vůbec neumožňovala," popsal Ferenc.
Úspory nemocnice hledala na různých úrovních. Jednou z nich bylo stěhování některých oddělení.
„Mezi priority patřilo zrekonstruování prázdných prostor v nemocnici po bývalé lékárně, dětském oddělení a gynekologii. Do těchto prostor jsme přestěhovali z panelového domu v Družstevní ulici oční oddělení a tři stanice LDN," doplnil Ferenc.
Podobný úkol v ještě větším měřítku čeká také na novou ředitelku. Bude jím stavba nového pavilonu chirurgických oborů. „Stavba je spojená s velice náročnými logistickými kroky, z nichž první bude přemístění pracoviště CT. Jeho provoz nechceme zásadněji omezit," řekla budoucí ředitelka.