VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová ředitelka Besedy Hanáčková slibuje Pivní slavnosti, Balzerovou i Evu a Vaška

Moravské Budějovice -Budějovičtí mají novou šéfku tamní kultury. Po emotivním odchodu předchozího ředitele Městského kulturního střediska Beseda Aleše Bouchala byla na uvolněné místo jmenována Jaromíra Hanáčková, tvář na Třebíčsku ne neznámá.

26.5.2008
SDÍLEJ:

Jaromíra HanáčkováFoto: František Jůza

V minulosti poměrně úspěšně zastřešovala kulturní dění v Třebíči, poté krátce v Dalešickém pivovaru. Hanáčková mimo jiné působí jako třebíčská zastupitelka.

Kontakty máte pestré. Jaké novinky v kultuře tedy můžou Budějovičtí očekávat?

Tak teď v dohledné době se rozběhne budějovické kulturní léto, ponese název Kytka, což je anagram ze slova Rokytka. V jeho rámci třeba přijede Karel Čáslavský, který ze své historické maringotky bude každý večer po setmění promítat populární české oddechové filmy, a to od 7. do 14. července v areálu letního kina. Určitě v rámci možností podpoříme červencový festival Proti proudu.

Tam je jedním z organizátorů bývalý ředitel Besedy Aleš Bouchal.

Naše vztahy jsou naprosto korektní, Beseda má možnosti, jak být této akci nápomocná. Rádi to uděláme.

A měsíc srpen?

Tak tam na 1. až 3. srpna chystáme novinkové historické slavnosti Schaumburské manévry. Měly by vycházet z historie města. Nádvoří zámku se promění v městečko z období třicetileté války. Využijeme vlastní půjčovnu krojů a kostýmů k výbavě účinkujících, bude i noční průvod. Na konci měsíce, tedy 29. a 30. srpna určitě potěšíme ty, co mají rádi pivo a zábavu v tom duchu, poprvé proběhnou na náměstí Míru Pivní slavnosti.

Zaujala mě zmínka o letním kině, pokud vím, zázemí je ve špatném technickém stavu. Povedlo se vám vedení města přesvědčit, aby se něco začalo v tomto dít?

Tak letní amfiteátry obecně začínají být opět velmi populární a Budějovice jeden takový v samém středu navíc na krásném místě mají. Začíná se v něm už opravovat elektřina. Je ještě třeba zrekonstruovat záchodky, lavičky, hlediště. Bylo by ideální, kdyby příští rok bylo hotovo.

Co podzimní kulturní akce?

5. září přijede zahrát Hradišťan, 28. září pořádáme Svatováclavské slavnosti a jako pecka na závěr dorazí 15. listopadu oblíbení Eva a Vašek. To ale není všechno. Rádi bychom zavedli jako tradici divadlo jednoho až dvou herců, je to zajímavé a ekonomicky únosné. Jako první se představí už na podzim místní rodačka Eliška Balzerová se svým velmi populárním kusem Můj báječný rozvod.

Zvítězila jste ve výběrovém řízení. Na jak dlouho máte pracovní smlouvu?

Mě Rada města jmenovala s právem kdykoliv mě zase odvolat. Takže klasickou pracovní smlouvu nemám.

Předchozí ředitel se snažil pracovat s velmi omezeným rozpočtem, radnici musel dokladovat doslova každou korunu. Jak vy předpokládáte, že se s takovými podmínkami vypořádáte?

Tak pokud bych musela neustále do puntíku někomu něco zdůvodňovat, to by mi asi nezbývalo moc času na práci, kvůli které tu doopravdy jsem. Kultura něco stojí a my se samozřejmě budeme snažit získat finanční prostředky mimo městskou dotaci, například prodejem reklamy nebo pronájmy prostor ke komerčním akcím. Naději také vkládám do spolupráce se sponzory.

Vyrojily se spekulace o vašem odchodu z Dalešického pivovaru, vy se k tomu nechcete vyjadřovat. Přitom pivovar pod vaším vedením nabízel dobrou kulturu. Neškodíte si, že o svých důvodech mlčíte?

Já jsem tento svůj krok, tedy odchod, velmi zvážila a nechci dávat nějaká vyjádření, je to pro mě uzavřená kapitola. I když si možná, jak říkáte, škodím. To je mé rozhodnutí, dívám se dopředu a už se těším na práci v Budějovicích, mám co nabídnout, především své zkušenosti.

Je něco, co vás na tomto novém prostředí pozitivně překvapilo?

Určitě dnes už nevídaný bohatý spolkový život. Tady lidi neuvěřitelně drží pohromadě. To je skvělé. A já z toho můžu čerpat. Když jsem v Třebíči například potřebovala na akci účast trubačů, za velké peníze mi přijeli profesionálové odjinud. Tady amatérští trubači z řad místních odvedou stejně kvalitní práci. Jsou tu divadelní ochotníci, taneční soubory, pěvecké sbory, fotografové, se všemi bych časem chtěla spolupracovat.

V kolika lidech teď bude budějovická kultura vznikat?

Když to sečtu a přidám i pracovnici informačního centra, tak v osmi.

A investiční plány?

Bude pokračovat rekonstrukce Besedy, letos od střechy, na což už starosta Bařinka sehnal 15 milionů korun. Pokud radnice uspěje se žádostí o dotaci, přijde šedesátimilionová injekce, za kterou se udělá vnitřní rekonstrukce této budovy.

Studujete vysokou školu. Kterou a jak žena ve středním věku zvládá takový zápřah?

Právě končím bakalářské studium na Filosofické fakultě MU v Brně, obor Sdružená uměnovědná studia - teorie a dějiny umění a kultury. Součástí je například předmět management v kultuře, což se mi do praxe velmi hodí. Co se týká zápřahu, neměla bych to moc říkat, ale studium mi jde překvapivě lehce. Asi proto, že mě studijní témata moc baví. Proto také chci pokračovat v magisterském oboru.

Plánujete vůbec na letošek letní dovolenou, třeba mořské pláže?

To bych se unudila. Když dovolená, tak možná týden v září, Šumava a kolo.


Jaromíra Hanáčková, nar. 49 let
Vzdělání: Střední knihovnická škola v Brně
Praxe:
1984 – 91 Kulturní a vzdělávací zařízení města Třebíče (KVZ), vedoucí střediska na ul. Kpt. Jaroše, Třebíč
1991 – 95 podnikání - obchod s textilní galanterií
1996 – 2001 Městský úřad Třebíč, vedoucí oddělení vnějších vztahů
2001 – 2007 KVIZ Třebíč, ředitelka
2007 Pivovar Dalešice, ředitelka
Od 24. 4. 2008 MěKS Beseda Moravské Budějovice, ředitelka
Stav: rozvedená, tři děti, tři vnoučata

Autor: Hana Jakubcová

26.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Tvůrčí práce a design - Tvůrčí práce a design Grafik, výtvarník 15 000 Kč

Grafici a výtvarníci v multimédiích PRACOVNÍK MARKETINGOVÉHO ODDĚLENÍ A GRAFIK. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Aktivní znalost grafických programů Adobe - Photoshop, Illustrator, InDesign, Adobe Premiere, After Effect, základní znalost HTML, zkušenosti v oblasti zpracování videa, webové grafiky, MS Office, zájem a základní přehled v oblasti ekonomie, financí a investic, anglický jazyk. Dále samostatnost, flexibilita, kreativita, aktivní přístup, spolehlivost, pečlivost a cit pro detail. Pracovní poměr na dobu určitou s možností vzniku PP na dobu neurčitou a platový postup. Nástupní plat dle ověřených znalostí 15-30 tis.. Pracoviště: Ibis ingold, a.s. - pracoviště mor. budějovicše, Jiráskova, č.p. 908, 676 02 Moravské Budějovice 2. Informace: Milada Kselíková, +420 776 098 907.

Výroba - Výroba Technici elektronici přístrojů, strojů a 45 000 Kč

Technici projektanti, konstruktéři v ostatních průmyslových oborech PROJEKTOVÝ MANAŽER. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme nového kolegu na pozici projektového manažera, který se bude podílet na řízení projektů v Ukrajině, Rusku a dalších postsovětských zemích (většinová část práce však bude realizována v ČR). , Vaši zákazníci budou z oblasti jaderné energetiky, průmyslu, radiochemických a chemických laboratoří, vzdělávacích institucí a výzkumných pracovišť., , Co od vás očekáváme:, o VOŠ, VŠ technického zaměření, o znalost RJ (alespoň B1) a k tomu znalost ČJ či AJ (alespoň B2), o schopnost týmové spolupráce, o zodpovědnost, spolehlivost, o trvalý pobyt v ČR, SR., , , Co bude náplní vaší práce:, o komunikace a vyjednávání s klienty, " plánování projektu (časové, finanční), o řízení projektového týmu a dodavatelů, o operativní řízení realizace v ČR a zahraničí., Zaměstnanecké výhody:, o zázemí silné a stabilní společnosti, o odpovídající mzdu (včetně příplatků) a odměny (roční, ze zisku firmy), o možnost seberealizace a odborný a profesní růst, o 25 dní dovolené, o stravenky, o zvýhodněný telefonní tarif u firemního mobilního operátora, " služební telefon a notebook, o příspěvek na jazykovou výuku.. Pracoviště: Nuvia a.s. - provozovna třebíč, Hrotovická-Průmyslová Zóna, č.p. 168, 674 01 Třebíč 1. Informace: Milena Stejskalová, +420 728 774 498,568 409 815.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Horníci 15 000 Kč

Strojníci báňských zařízení STROJNÍK RÝPADLO - NAKLADAČE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘP skupiny "C". Pracoviště: Elektro - ing. klíma s.r.o. - provozovna, Tomáše Bati, č.p. 1041, 674 01 Třebíč 1. Informace: Michal Klíma, +420 739 323 418.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 20 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu mléčných výrobků OBSLUHA STROJŮ NA VAŘENÍ ZMRZLINOVÝCH SMĚSÍ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: obsluha výrobního zařízení varny, zajištění jeho přípravy, včetně dodržování technologických postupů při vaření zmrzlinových směsí, nastavení čištění a funkčnosti, včetně zracích tanků před vařením a tanků na suroviny., Další požadavky: pracovitost, spolehlivost, zodpovědnost, ochota učit se novým věcem a pracovat v nepřetržitém provozu. Dobrý zdravotní stav, fyzická síla zvedat břemena, řízení VZV. Vzdělání nejlépe potravinářského směru, ale vhodného kandidáta jsme schopni zaučit., Nabízíme práci v moderním potravinářském provozu při teplotách okolo 20°C, možnost vzdělávání a příležitost k profesnímu i osobnímu rozvoji, pracovní uplatnění ve stabilní firmě. Adekvátní finanční ohodnocení, výkonnostní odměny, příplatky nad rámec ZP, stravenky. Vhodné i pro absolventy (zaučíme). Nástup duben 2018, doba neurčitá., Zaměstnanecké výhody: Příspěvek na stravování - stravenky, Kontakt: telefonicky, e-mailem nebo osobně v sídle firmy od 6,00 do 13,00 hod.. Pracoviště: Tipafrost, a.s., Žďárského, č.p. 188, 674 01 Třebíč 1. Informace: Simona Příhodová, +420 568 840 979,725 771 550(po-pá6:00-14:00hod).


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 16. března 2018

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Ilustrační foto.

Žihadla porazila Sokolov fotbalovým výsledkem

Minimálně na finále máme, hlásí trenér Smital

Třebíč – Základní část zvládli nad očekávání skvěle, ale o úspěchu celé sezony se bude teprve rozhodovat. Basketbalisté TJ Třebíč vstoupí o víkendu do vyřazovacích bojů Oblastního přeboru I. třídy. Prvním soupeřem bude brněnská Tesla, která v dlouhodobé fázi soutěžního ročníku obsadila sedmou příčku.

Nejstarší žena světa byla z Třebíče, píše ve své knize Milan Krčmář

Třebíč - Nejstarší žena světa byla z Třebíče. Alespoň v nové knize Milana Krčmáře nazvané Žena z roku 1899 tomu tak je. Ústřední postava knihy je pochopitelně fiktivní, nicméně další osoby, události a místa, ve kterých se příběhy odehrávají, jsou skutečná.

Město nemůže prodat budovu bývalé vysoké školy

Třebíč - Město Třebíč nemůže prodat budovu bývalé Západomoravské vysoké školy v Borovině. Nepomohlo ani snížení ceny o pět milionů korun.

Veterán Veleba doplnil třebíčskou sbírku

Praha, Třebíč – Poslední cenný kov. Sedmou medailí uzavřel překážkář Petr Veleba sbírku atletů Spartaku Třebíč ze seriálu halových mistrovství republiky. Časem 9,83s skončil druhý v běhu na 60 m překážek na MČR veteránů v Praze. V hlavním městě podlehl pouze kladenskému Sedlákovi, který zvítězil v čase 8,34 s.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT