„Ještě musí být vyřízeny veškeré náležitosti s Českými drahami a Správou železniční dopravní cesty. Spoj bude objednán včetně obratového vlaku, který z Třebíče do Brna odjíždí ve 4.23 hodin,“ uvedl třebíčský starosta Pavel Pacal.

Aktuálně od prosince jezdí noční vlak ve 22:44 z Brna do Třebíče pouze v pátek a v sobotu. Ostatní dny končí v Náměšti.

„Kromě Třebíče budou mít obnovené spojení s Brnem například i lidé ze stanice ve Vladislavi. Stejně jako u jiných spojů je pro budoucí existenci celotýdenního nočního vlaku nutný zájem cestujících,“ uvedl Pavel Bartoš, koordinátor projektu Veřejná doprava Vysočiny. Jinými slovy – pokud by souprava jezdila výrazně poloprázdná, opět bude hrozit, že kraj nechá spoj z grafikonu kvůli úspoře vyškrtnout.

Za navrácení nočního vlaku do celotýdenního jízdního řádu bojoval rovněž třebíčský zastupitel Aleš Novák. Na krajský úřad do Jihlavy podle svých slov poslal před Vánoci dopis, v němž navrhl i dvě kompromisní a levnější varianty řešení, kdy by z Náměště jezdil v noci od vlaku směr Třebíč autobus.

Noční vlak je důležitý pro řadu lidí, kteří potřebují mezi druhým největším městem Vysočiny a jihomoravskou metropolí pendlovat kvůli zaměstnání, návštěvám kulturních akcí. Dá se s ním dobře dojet jako návazným spojem při cestách z větší dálky.