Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Někteří studenti už vědí, jak dopadli u písemné maturity

Vysočina – Studenti některých škol se už dozvěděli první dílčí výsledky státních maturit. Byla mezi nimi i maturantka z Gymnázia Jihlava Helena Fišarová. Přestože uspěla téměř na sto procent, dosavadní průběh maturit příliš kladně nehodnotí.

19.5.2012 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

„Já jsem dělala didaktické testy a slohové práce z češtiny a angličtiny. Například test z češtiny nebyl moc o samotném jazyce. Zadání slohové práce bylo trochu nesrozumitelné. A tak bych mohla pokračovat. Zatím víme jen výsledky didaktických testů. Jak jsme napsali slohové práce, se dozvíme asi až u ústních zkoušek, pořád nás nechávají v nejistotě," řekla Fišarová.

Její spolužák Jakub Krásenský si zase vyzkoušel tolik diskutovanou těžší verzi didaktického testu z matematiky, která dělala problémy i mnohým premiantům. „Zkouška byla obtížná, ale více se na neúspěchu studentů podepsalo to, že na vypracování testu bylo málo času, jen dvě hodiny. Já jsem byl rád, že jsem vůbec stihl vyřešit všechny příklady," uvedl Krásenský.

Jako velmi chaotické hodnotí státní maturity studentka jihlavské obchodní akademie Beáta Dvořáková. „Vadilo nám třeba to, že naše škola disponuje dobře vybavenými jazykovými učebnami, ale anglický poslech jsme museli poslouchat z přehrávače, kde to bylo špatně slyšet. Celá naše třída písemnou část udělala, teď se učíme na ústní zkoušky. Jsem z toho už docela unavená,"přiblížila Dvořáková.

Někteří neuspěli

Podle ředitele Gymnázia Jihlava Miroslava Pauluse zatím u zkoušek uspělo všech 155 maturantů této školy. Ústní zkoušky gymnazisty čekají příští týden. O něco hůře se dařilo studentům Střední školy stavební Jihlava. „Výsledky už mám k dispozici. Sedm žáků nezvládlo testy z matematiky, čeština a cizí jazyk ale nikomu problémy nedělaly. Výsledky se žáci dozví zítra," informoval včera ředitel Pavel Toman.

Výpis výsledků didaktických testů je zcela novým dokumentem a letošní maturitní ročník je tedy prvním, který se s ním setkává. Má-li maturant závažné pochybnosti o správnosti výsledku zkoušky společné části MZ konané formou didaktického testu, může podat žádost o přezkum výsledku maturitní zkoušky dle zákona č. 561/2004 Sb.

Žádost je možné podat nejpozději do 5 dnů ode dne, kdy byl žákovi zpřístupněn výpis výsledků didaktických testů společné části maturitní zkoušky. Žádost se podává doporučeně na ministerstvo školství, které žáka o výsledku vyrozumí do 30 dnů ode dne doručení žádosti.

Autor: Redakce

19.5.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení