Ač nejmenší soutěžící, s převahou porazila Světlou nad Sázavou na druhém, Žďár nad Sázavou na třetím a Pelhřimov na čtvrtém místě.

Do kontejneru, přistaveného v posledním červnovém týdnu na náměstí, nanosili obyvatelé Náměště 1200 kilogramů elektroodpadu. Dvacetitisícový bonus radnice využije v oblasti odpadového hospodářství.

Soutěž pořádal kolektivní systém ELEKTROWIN, který zajišťuje zpětný odběr, zpracování, využití a likvidaci elektroodpadu, v rámci své celorepublikové informační akce. Každý, kdo odevzdal starý spotřebič, tak navíc získal rady, jak s vysloužilými pomocníky správně nakládat.

„Lidem jsme vysvětlili, že elektrozařízení není odpad. Nepatří tedy do popelnice, ale do specializovaných míst zpětného odběru," uvedl generální ředitel společnosti ELEKTROWIN Roman Tvrzník.

„Je důležité, aby všichni pochopili, že spotřebiče často obsahují látky nebezpečné pro lidské zdraví i přírodu. Tím, že je odevzdají k ekologické likvidaci, pomáhají chránit životní prostředí a šetřit cenné suroviny," dodal.