Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejstarší obyvatelce je 104 let

Třebíč - Nejstarším člověkem ve městě Třebíči je paní Františka Večeřová. V sobotu 1. října jí bude 104 let. Žije v domově pro seniory v Kubešově ulici.

1.10.2011
SDÍLEJ:

Foto:

Paní Františka Večeřová se narodila 1. října 1907 v Náměšti nad Oslavou. Pochází z chudých poměrů z pěti dětí. Její dětství nebylo příliš radostné, protože od školních let musela sloužit. Později se dostala do služby v Novém dvoře u Náramče, který spadal pod Budišovské panství. Tam pracovala deset let.

Poté se vdala a dál pracovala v Budišově v živočišné výrobě. V roce 1939 si s manželem zakoupila rodinný domek v Kracovicích. Starala se o děti, domácnost a zahrádku. Rodina chovala drobné hospodářské zvířectvo. Paní Večeřová příležitostně pomáhala při sezónních pracích u soukromých zemědělců a později v JZD ve Starči.

Vychovala 7 dětí, ze kterých 3 už nežijí. Má 13 vnoučat, 34 pravnoučat a 8 prapravnoučat. V roce 1972 ovdověla. Život Františky Večeřové byl zasvěcen práci a starosti o rodinu. Ráda četla, hlavně knížky od Vlasty Javořické a historické romány. Pravidelně navštěvovala nedělní bohoslužby v kostele ve Starči.

Zajímala se o veškeré dění a když bylo potřeba, vždy ochotně a ráda pomáhala až do sta let. Sté narozeniny oslavila paní Večeřová na úřadě městyse ve Starči. V květnu 2009 ve věku 102 let nastoupila do domova pro seniory v Kubešově ulici v Třebíči, kde bydlí dodnes a kde se dožívá 104 let.

1.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení