Nový pavilon nabízí kromě operačních sálů s nejmodernějším vybavením také sál zákrokový, dospávající pokoje pro pacienty, zázemí pro personál nebo prostorné vzdělávací místnosti, v nichž je možné sledovat chirurgy při práci v reálném čase. „Zprovoznění všech osmi operačních sálů, z toho sedmi standardních pro všechny operační obory včetně očního a jednoho zákrokového, nám dává možnost dohnat skluz, který bohužel v mnoha zdravotnických oborech nastal,“ uvedla ředitelka nemocnice Eva Tomášová.

Narážela tak na skutečnost, že stavaři na pavilonu pracovali celé dva roky, během kterých nemocnice nebyla tak docela klidným, k léčbě a hospitalizaci přívětivým místem. To se nyní změnilo. „Začala se tak psát nová kapitola historie Nemocnice Třebíč,“ doplnila Tomášová.

Křižovatka pod třebíčským Stop-shopem dostane další odbočovací pruh.
U Stop-shopu v Třebíči se rozšíří silnice. Budou zde zastavovat i autobusy

„Čtyři sály jsou již rok v plném provozu a další čtyři sály, u kterých proběhla generální rekonstrukce, jsme právě teď slavnostně otevřeli. Jsem ráda, že tato významná změna nastává v roce 120. výročí provozu nemocnice, kdy v září 1902 byla otevřena Všeobecná veřejná nemocnice Františka Josefa I.,“ doplnila ředitelka.