„Snažíme se mít i články o životě v obci a společenských akcích. Chceme, aby se lidé, kteří by obyčejně na web kvůli úřednickým věcem nepřišli, podívali na výsledek místního fotbalu a u toho se například koukli i na novou vyhlášku,“ popsal nám již dříve strategii stránek městyse administrátor tamního webu Zdeněk Ryšavý.


Jejich web navíc v loni prošel celou řadou změn. „Chtěli jsme zjistit, jak se osvědčily a zda jsme stále konkurenceschopní a ukázalo se, že jsme,“ dodal po vítězství Ryšavý.


Úspěchem skončilo pro Třebíčsko letošní krajské kolo soutěže o nejlepší webové stránky Zlatý erb i v dalších kategoriích. Přestože se soutěže nemohl účastnit loňský vítěz v kategorii měst Moravské Budějovice, měl náš region zastoupení mezi nejlepšími třemi v každé postupové skupině.


Úspěšné Jaroměřice


Třetí místo mezi městy obsadily stejně jako v loňském roce Jaroměřice nad Rokytnou. „Určitě je to pro nás velký úspěch. Nemáme sice žádné oddělení ani člověka specializovaného přímo a pouze na web, ale i přesto se snažíme být především stále aktuální a pro občany uživatelsky příjemní,“ řekla Jitka Iranová vedoucí odboru vnitřních věcí v Jaroměřicích nad Rokytnou.


Další úspěch nejen pro Třebíčsko ale i pro Okříšky znamenala i kategorie nejlepší elektronická služba, kde se městys umístil na třetím místě s projektem Městys na sociální síti Facebook. Na druhém místě zde navíc uspěla i Třebíč se svojí videogalerií.
Cenu veřejnosti obhájil znovu Nový Telečkov.