„Půjde o předčasné užívání. Ještě je potřeba do konce června dodělat skatepark. Firem, které to v republice umějí, není mnoho, proto to chvíli trvá. Ale je vidět zřejmý zájem veřejnosti areál už užívat. Proto ho otevřeme před dokončením skateparku,“ uvedl třebíčský starosta Pavel Pacal.

Areál bude volně přístupný, bude mít svého správce a pravidla. „Dohlédne například, aby na tartanovou dráhu nevjel někdo na koloběžce a podobně. Na některé sporty se bude asi potřeba objednat,“ přiblížil starosta.

Tráva už raší, snad ji první návštěvníci budou šetřit. Zaujme multifunkční hřiště ve středu, určené pro různé míčové hry včetně fotbalu, basketbalu, tenisu. Betonová odrážecí zeď určitě přiláká ty, kdo rádi trénují právě tenis. Na své si přijdou in-line bruslaři. Pro běžce je udělaný oddělený okruh se dvěma dráhami. Příležitost zaposilovat si najdou všichni, kdo už objevili přednosti workoutu. A v jednom rohu areálu je fitness kout s venkovními zařízeními na protahování těla. Pěkně vybavené je dětské hřiště se dvěma skluzavkami, houpačkami i pískovištěm. Na travnaté ploše jsou lehátka na slunění i řada laviček. Ty spolu s odpadkovými koši dodala místní firma STREETPARK s.r.o. K hřišti náleží parkoviště.

Do budoucna město počítá s rozšířením městského kamerového systému do této části Boroviny, který dohlédne i na prostor nejmodernějšího hřiště. Protože nebude oplocený, tak aby ho přes noc neničili vandalové.

Původně bývalo hřiště součástí sousední základní školy. Zůstalo v majetku města, které je od loňska nechalo za 18 milionů úplně přebudovat. A co bude s objektem zaniklé školy? Soukromý investor ho loni koupil od města a plánuje v něm vybudovat byty.