Mlýn je ústředním objektem slavnosti, který vymyslel a vyrobil výtvarník Martin Lhoták. Návštěvníci se potkají s účinkujícími, mlynářkami, mlynáři, komedianty, výtvarníky v neděli 28. července ve 14.00 ve Staré tkalcovně u břehu řeky Oslavy. Na místo je dovedou ukazatele z města, protože most přes řeku Oslavu v areálu Habitat je v rekonstrukci.

Průvod bude poté pokračovat do zámeckého parku, kde bude na děti i dospělé od 15 hodin čekat svět, který si vymyslel Matěj Forman se svými přáteli. K navštívení budou zvát ateliéry a výtvarné dílny, divadelníci sehrají pohádky pro děti, k pobavení budou na místě různé atrakce a poslechnout si bude možné výbornou známou i neznámou muziku.

K atrakcím zahradní slavnosti budou kromě Mlýna patřit také loutka Isabella, samoobslužné herní objekty Báry Hubené a šachový koutek. Chybět nebude ateliér žonglérských a kejklířských dovedností. A příchozí se tradičně mohou nechat vyfotografovat a odnést si „folkovkové foto“ z fotoateliéru Folkových prázdnin.

Neplacenou část programu ukončí koncert italského dua Ilaria Graziano & Francesco Forni, jiskřící kombinace folku, blues a dolce vita.

Nedělní zahradní slavnost to je také oranžový stan se soutěžemi a dětskými hrami, výtečná zahradní kavárna, výstavy v takzvaném Kavecu a Galerii 12. Zahradní slavnost je od 15 do 19 hodin zdarma.