O zakrytí jámy požádali Vacenovičtí zemědělské družstvo Výčapy. Když se ale nic nedělo, obrátili se na Deník, který zkontaktoval agronoma družstva Pavla Šuteru.

Petr Busínský z osadního výboru Vacenovice na nebezpečné místo upozornil redakci Deníku.
Mohli se zranit lidé, psi i srnky. Problém u Výčap měl ale šťastný konec

Ten situaci ihned začal řešit, následující den byla jáma alespoň provizorně zakryta s tím, že během února dojde k trvalé nápravě.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

„Už se tak stalo. Na melioraci přibyla další skruž, takže je už jasně viditelná, na skruži je navíc i betonový poklop. Družstvo tak stoprocentně dodrželo slovo, za což jsme moc rádi. Moc děkujeme jak družstvu, tak Deníku, že se o případ zajímal,“ informoval Petr Busínský z vacenovického osadního výboru.

Milan Krčmář
Lidé s dobrým srdcem a na správném místě

Pavel Šutera potvrdil, že pracovníci družstva upravili nebezpečné místo na sklonku minulého týdne. „Jeli tam hned, jak jsme dostali stavební materiál,“ sdělil Šutera, podle kterého už ne všechny meliorace slouží svému původnímu účelu.

„Na polích jich bývá značné množství, stavěly se třeba v padesátých či sedmdesátých létech. Ale kvůli čím dál většímu suchu nejsou už leckde ani potřeba. Udržovat se přesto musejí,“ doplnil agronom.