Procestovala celou Evropu, naučila se čtyři světové jazyky. Ve středu oslavila úctyhodných 106 let a stala se tak patrně nejstarší obyvatelkou Vysočiny a zařadila se mezi sedm nejstarších Čechů.


Prožila pestrý život i přes to, že se neprovdala a neměla děti. V rodině bednáře trávila dětství ve společnosti dvou sourozenců. Základním školstvím prošla na Vysočině v Měříně. Následovala poštovní škola v Brně a pak pracovní proces. Za svůj život vystřídala zaměstnání ve dvaceti poštovních úřadech. Dříve si potrpěla na tučné dobroty a uzené maso, dnes už dává přednost spíše sladkému.


„Už trochu hůř vidí a slyší, ale přesto se stále zajímá o své okolí,“ prozradil ředitel Domu svatého Antonína Ladislav Chloupek.


Renomované moravskobudějovické zařízení pro seniory staré paní i její spolubydlící na pokoji – 101leté Marii Nahodilové – včera připravilo narozeninovou oslavu, gratulovali i zástupci města a příbuzní.


V současnosti je v republice šestice 106letých žen, nejstarším Čechem je pak muž, kterému je 107 let. Nejstarším obyvatelem planety je Američan Walter Breuning, nedávno oslavil neuvěřitelných 113 let.