Silničáři museli od pátku 21. prosince do středy 26. prosince permanentně chemicky ošetřovat komunikace prvních tříd, aby je udrželi sjízdné. Zbylé vozovky bylo nutné sypat, protože na ně padala námraza ze stromů. Kluzká vozovka se stala osudnou například řidiči vozidla Volswagen Polo, který projížděl ve dvě hodiny nad ránem 25. prosince Poušovem v Třebíči. Dostal na náledí smyk a narazil do stromu. Naštěstí vyvázl bez zranění, ovšem na opravách zaplatí téměř šestnáct tisíc korun.

Kluzko, ale i alkohol zradily řidiče volkswagenu, jenž v pátek v noci nezvládl zatáčku u Nové Vsi. Přivodil si lehké zranění a škodu 45 tisíc korun.

S náledím měla souvislost i nepříjemnost, která se v pátek 21. prosince přihodila starší ženě v Třebíči. Obyvatelka činžáku v ulici Demlova uklouzla na balkoně a nemohla vstát. Naštěstí se dovolala sousedů, kteří ji ovšem museli předat do péče zdravotníků.

V sobotu 22. prosince byli hasiči i pracovníci E–onu voláni nejprve k Rouchovanům, aby zajistili jiskřící popadané dráty vysokého napětí. Krátce na to přišlo hlášení přímo z Třebíče, kde vinou technické závady začala hořet rozvodna elektřiny v ulici Kubišova. Likvidace požáru a následná oprava způsobily hodinový výpadek proudu v této lokalitě.

V neděli hrotovičtí hasiči vyjížděli opět k obci Rouchovany. Měli totiž hlášení, že tam přes vozovku leží spadený strom, který neunesl tíhu námrazy.