Pondělní podvečer byl pro řidiče krušný, během úterka měli silničáři situaci pod kontrolou

„Jedu z Třebíče do Moravských Budějovic. Jsem teprve v Jaroměřicích a čtrnáctikilometrový úsek mi trval čtyřicet minut,“ krčil rameny řidič modré dodávky, který si u jaroměřické benzinky v pondělí navečer kupoval bagetu. Není divu, že měl problémy. Šňůra aut se po této důležité spojnici pohybovala velmi pomalu. Sníh, který vítr při teplotě lehce pod bodem mrazu hnal přes vozovku, okamžitě namrzal.

„Rychlejšímu posypu bránil poměrně hustý provoz, navíc situaci komplikoval silný vítr,“ objasnil Miroslav Černý z Krajské správy a údržby silnic. Zásněžek kolem této - v rámci okresu - důležité spojky mnoho není. Nacházejí se pouze na krátkém úseku před Stříteží a u Štěpánovic. Silničáři neutěšený stav vysvětlují finanční situací, víc by těchto pomocníků proti sněhovým návějím mělo být až v příštím roce. Letos ještě přibudou okolo silnic směrem na Předín, Horky, Štěměchy, Čechtín a Kamenici. Tato místa jsou podle správců silnic jedna z nejkritičtějších v okrese.

Obtíže se sjízdností silnic a navátým sněhem se vyskytovaly v úterý po ránu u Rokytnice nad Rokytnou a Římova. Ostatní místa se podařilo odklidit během úterního slunečného dopoledne.

Dopravní nehody měly charakter spíše pomačkaných plechů, do úterního odpoledne policisté nezaznamenali vážnější zranění. Hasiči vyjížděli k autu na střeše u Moravských Budějovic. Policisté pak šetřili ťukance u Myslibořic, Štěpánovic a v Dukovanech.

Počasí se smíšenými přeháňkami a proměnlivým větrem by mělo pokračovat i ve středu a ve čtvrtek. Teploty se přes den budou pohybovat okolo bodu mrazu, v noci mohou klesnout až na -9 stupňů Celsia. Ranní mlhy mohou namrzat. Na víkend meteorologové hlásí oteplení.