Správci sjezdovek počítají s tím, že se jim díky ohlašovaným mrazům podaří v nejbližších dnech spustit sněžná děla. V příštím týdnu by se pak mohly rozjet například i vleky v Dalečíně a ve Svratce na Žďársku a na Čeřínku u Jihlavy.

Na Šacberku u Jihlavy leží na sjezdovce kolem 30 centimetrů technického sněhu. Vlek funguje bez omezení. Podle správce Pavla Havlíčka by ochlazení mohlo oživit zájem lyžařů. "Když bude venku minus deset, tak si ti lidé uvědomí, že je zima," podotkl. Lyžaři podle něj začali přibývat už v těchto dnech.
V provozu jsou také sjezdovky v Novém Jimramově na Žďársku a na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí. "Už to není žádná hitparáda, ale jezdíme. Od víkendu, pokud přijde to ochlazení, budeme vyrábět technický sníh," řekl Jiří Pálka z Fajtova kopce. Sjezdovka na Křemešníku je mimo provoz.

V minulých dnech sněžilo hlavně ve vyšších polohách Žďárských vrchů. V Novém Městě na Moravě se do středy udržela asi patnácticentimetrová sněhová pokrývka a kolem Fryšavy 30 centimetrů. Na Novoměstsku bylo v týdnu upraveno kolem 30 kilometrů běžeckých tras. Vedou od hotelu Ski přes Vlachovice a Rokytno k Fryšavě.

Jaroslava Šmídková z novoměstského informačního centra ale na internetu upozornila na uzavírku silnice pro osobní dopravu mezi Novým Městem a Vlachovicemi kvůli Světovému poháru v biatlonu. V sobotu a v neděli to bude od 10:00 do 17:00. Návštěvníkům proto doporučuje nechat auto na parkovišti na Třech Studních. Do neděle bude také kvůli závodům v biatlonu omezen vjezd ke sjezdovce na Harusově kopci, a to mezi 12:00 a 14:00. Na této sjezdovce leží kolem půl metru sněhu.