Muzejní expozice je sestavená chronologicky. První stanoviště je věnované první republice a názorně ukazuje uniformu tehdejšího poručíka, leteckou kombinézu a řadu listin. Další výstavní panely jsou věnované protektorátu. „Nejsou tu jen technické věci, ale třeba i jídelní lístky, šatenky, doklady, domovské listy, pracovní knížky,“ ukazuje Zdeněk Sadecký ze spolku letecké historie Czech Spitfire Club.

Největším exponátem je patrně záchranný člun s radarovým zařízením, které umožňovalo sestřeleného pilota zaměřit a objevit. K vidění je i válečný těžký kulomet, nábojnice, navigační a zaměřovací přístroje z letadel, znaky perutí. Jeden z panelů je věnován i atentátu na Heydricha a jeho aktérům.

V sobotu 10. června se na basebalovém hřišti utkali domácí Třebíč Nuclears s týmem Olympia Blansko.
OBRAZEM: Vrtulník, střelba a zneškodnění pachatele na baseballovém utkání

Posláním muzea RAF je ukazovat hrdinství československých letců. „Neděláme to jen proto, že si hrajeme s letadýlky. Stěžejní je připomenout národu, že tu byli lidé, kteří se dokázali postavit zlu a šli bojovat,“ podotýká Zdeněk Sadecký.

Součástí muzea je i přednáškový sál, kde chtějí členové spolku letecké historie pořádat přenášky, besedy, promítání. V sále je nyní k vidění výstava historických i současných modelů letadel Klubu plastikových modelářů Jihlava.

Muzeum československých letců v RAF na zámku v Polici u Jemnice se poprvé otevře veřejnosti v sobotu v 10 hodin, slavnostní přestřižení pásky je stanovené na 13. hodinu. Otevřeno by mělo být v sobotu nejméně do 17 hodin.

V jakém režimu bude muzeum přístupné v následujících týdnech, pořadatelé teprve připravují. Návštěvní dny a hodiny zveřejní na webu obce.

Muzeum RAF je společným projektem Czech Spitfire Clubu, Nadačního fondu air maršála RAF Karla Janouška a obce Police. Obec nápadu vyšla vstříc, je vlastníkem zámku a pro prostory ve druhém patře neměla využití.

Železniční přejezd  u Vladislavi.
Kuriózní nehoda. Na kolejích se srazila dvě osobní auta

Gotickorenesanční zámek v Polici je pozoruhodnou stavbou, patří k nejvýznamnějším a nejvzácnějším stavbám svého druhu v zemi. Pro veřejnost bývá otevřený každoročně od 1. července do 31. srpna od 9 do 17 hodin kromě pondělků.