„Přibývají dopravní nehody, auta havarovala i na dálnici D1, ale nikdo zatím nebyl vážněji zraněn," řekla mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Podle meteorologů musejí řidiči se sněžením a sněhovými jazyky na Vysočině počítat celý den. „Problémy jsou všude. Lidé volají z celého kraje, že tam uvízl kamion," uvedl dispečer krajské správy a údržby. Kamiony nemohou vyjet kupříkladu v některých úsecích hlavního tahu číslo 38 mezi Želetavou, Jihlavou a Havlíčkovým Brodem, a také u Humpolce. Podle jednoho z řidičů byla kolem 09:00 několik kilometrů dlouhá kolona nákladních aut u Štoků. „Na Havlíčkův Brod všechny kamiony stojí a mezi nimi se proplétají osobní auta," popsal.

Silnice mezi obcemi Rankov a Čachotín poblíž Chotěboře byla nad ránem uzavřena kvůli porouchanému autobusu. V noci na dnešek měli silničáři v terénu přes 100 sypačů, jezdí také traktory s radlicemi. „Netvoří se ledovka, jak byla předpověď, protože je minus osm stupňů, ale chumelí a fouká nárazový vítr," uvedl ráno dispečer krajské správy. Kdo dnes nemusí vyjíždět, měl by podle něj raději zůstat doma.

Na Vysočině je dnes zataženo a místy hustě sněží. Podle výstrahy meteorologů může v tomto kraji připadnout do středečního rána až 15 centimetrů sněhu. Nejvyšší odpolední teploty budou minus šest až minus dva stupně Celsia. Výstraha na tvorbu ledovky a sněhových jazyků platí do dnešního večera.