Podle ankety bude na Vysočině díky návratu mrazů o víkendu v provozu nejméně 12 skiareálů. Některé ale budou mít kvůli silvestrovským oslavám zkrácený provoz.

Na sjezdovce ve Vysoké začala lyžařská sezona 23. prosince. Vlek ale jezdil jen dva dny. "Jak přišel déšť, tak nám něco (sněhu) uteklo, takže jsme to dneska celou noc dosněžovali," uvedl Zdeněk Novotný ze sjezdovky. Na Čeřínku u Jihlavy a ve středisku Jalovec u Číchova na Třebíčsku jsou zatím v provozu jen kratší vleky.

Uměle zasněžované svahy na Vysočině pokrývá od 40 do 80 centimetrů sněhu. Šacberk u Jihlavy má dostatek zásob, přesto se tam znovu rozjedou sněhová děla. "Nebudeme vyrábět na množství, ale na kvalitu. Aby byl suchý, kvalitní, čerstvý sníh," řekl provozovatel této sjezdovky Pavel Havlíček. Na Nový rok bude na Šacberku vlek jezdit až odpoledne.

Naopak sjezdovka na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí o víkendu provozní dobu zkracovat nebude. Na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě mohou lyžaři v sobotu jezdit do 18:00 a na Nový rok od 09:00. "Podmínky jsou vynikající, takové dlouho nebyly," řekl Karel Klapač, správce novoměstské sjezdovky. Díky lepšímu počasí stoupla také návštěvnost svahu.

Na Žďársku jsou kromě dvou výše zmíněných otevřené sjezdovky také v Dalečíně, na Karasíně, v Novém Jimramově a ve Svratce. V okrese Pelhřimov je otevřena sjezdovka na Křemešníku.

Běžkaři mohou koncem roku zamířit na uměle zasněžené sportovní tratě novoměstské Vysočina Arény. V sobotu a v neděli budou pro veřejnost přístupné od 11:00 do 17:00. Podrobnosti jsou na https://lyzovani.nmnm.cz/.