V pátek (6. ledna) by měly být znovu spuštěny vleky na Křemešníku a v Novém Jimramově. Správci sjezdovek věří, že koncem týdne začne mrznout aspoň v noci a že se udrží nějaký čerstvý sníh, což by jim pomohlo vylepšit návštěvnost. Začátek této lyžařské sezony byl pro ně nejslabší za řadu let.

Sjezdovku na Šacberku u Jihlavy pokrývá kolem 30 centimetrů technického sněhu. "Doufáme, že teď něco připadne a hlavně že připadne něco ve městech, aby lidé dostali chuť lyžovat," řekl správce Pavel Havlíček. Tak špatný začátek sezony prý nepamatuje. Nepadal sníh a skoro nemrzlo, takže se většinou nedala spustit ani sněžná děla. "My jsme to stihli zasněžit, ale bylo to doslova na hodiny," konstatoval.

Na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí leží na svahu od 20 do 40 centimetrů technického sněhu. Na sjezdovce se konají i školní kurzy. "Teď tu máme na ubytování školu z Velké Bíteše, na příští týden mají přijet Brňáci," řekl Jiří Pálka z lyžařského klubu.
Sjezdovka na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě, která má jediná v kraji sedačkovou lanovku, nabízí 35 centimetrů vysokou sněhovou pokrývku.

"Možná že se už dočkají i běžkaři," doufá správce skiareálu Karel Klapač. Stopy se zatím strojem kvůli nedostatku přírodního sněhu upravovat nedají, ale v horních partiích Novoměstska se už běžkaři mohou vydat po loukách.

Dva skiareály v kraji, Nový Jimramov na Žďársku a Křemešník na Pelhřimovsku, přerušily po minulém víkendu provoz kvůli oblevě a nezájmu lyžařů. Vleky u obou sjezdovek by se měly opět rozjet během pátku.