U sousedů na jižní Moravě vyjede i cyklovlak, který zaveze turisty a milovníky kol do Národního parku Podyjí na Znojemsku.

Speciální vlak s názvem Velo Podyjí, který cyklisty přepraví z Brna do Znojma a Šatova, vyjíždí poprvé v sobotu.

Šatov je nejen známou vinařskou oblastí, ale rovněž vstupní branou parku. Využít na místě budete moci i služeb školeného průvodce, který vás provede po nejzajímavějších místech této oblasti. Vlak vyráží z královopolského nádraží v 8:11, z hlavního nádraží v 8:30 a do Šatova dorazí v 10:24 hodin. Čtvrt hodiny před šestou hodinou večerní se vydá na zpáteční cestu, na brněnské hlavní nádraží přijede cyklovlak v 19:40.

Krom krás parku Podyjí mají turisté také možnost zajet si na kole do parku Thayathal, který z rakouské strany přiléhá k Podyjí.

Přestože většina hradů a zámků bude v této době ještě zavřená, navštívit je turisté budou moci při dalších výjezdech, které proběhnou 28. května, 18. června, 3. září a 19. září.

Zajímavé akce jsou pro výletníky připraveny také přímo ve Znojmě.

Můžete se například projet městem na kole se školeným průvodcem při akci Znojmo ze sedla.

Pro děti bude v tamních Karolíniných sadech připraven sportovně zábavný program s názvem Ukaž, co umíš. Vyzkoušet si budou moci orientační běh, plnit úkoly na stanovištích a účastnit se různých soutěží.

Zábavný program na šlapadlech a elektrokolech je pak připraven v prostoru nového Vodáckého centra u řeky Dyje. Na stejném místě proběhne pro i zábavná dopravní výchova.