Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na úpravu sídliště je méně peněz

Třebíč - Letošní pokračování revitalizace třebíčského sídliště Hájek v ulici Františka Hrubína bude mít poněkud „okleštěnou“ podobu.

14.3.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Eva Bártíková

Na úpravy poputuje o několik milionů korun méně, než bylo původně v plánu. Přibude velké parkoviště, na rekonstrukci silnice k mostu už ale peníze nezbudou. Nedojde ani k vybudování nového hřiště, obyvatelé ho nechtějí.

Kolik peněz revitalizace sídliště na Hájku letos ve skutečnosti spolkne? „Ze své kasy dá letos město kolem dvou milionů korun,“ přiblížila investiční technička třebíčské radnice Marcela Hobzová.

Poznamenala přitom, že pokud by městu vyšla dotace ve výši čtyři miliony korun, celková investice by se zvýšila na šest milionů korun. „Původní předpoklad byl kolem třinácti nebo čtrnácti milionů korun,“ načrtla Hobzová.

Podle ní město nemá peníze na takovou rozsáhlou investici, proto se letos obyvatelé sídliště v ulici Františka Hrubína nedočkají původně plánované opravy komunikace a chodníků na konci slepé ulice ve směru k parkovišti pod mostem naproti poště.

Vybudují další velké parkoviště

Každopádně ale dojde na vybudování zbrusu nového parkoviště před domy s popisnými čísly 738 a 739. „Parkoviště se město pokusí vybudovat i tehdy, nepodaří-li se dotaci získat,“ podotkla Hobzová.

Další betonová plocha na sídlišti se nezamlouvá Lence Šmerdové, která v daném místě bydlí. „Parkovací místa se mi zdají dostatečná. Dělat další betonovou plochu mi nepřipadá rozumné,“ konstatovala.

Zcela opačný názor zaznamenal Deník od další obyvatelky Radky Patočkové, považující vybudování nových parkovacích míst za velmi potřebné. 

 „Pořád tu s parkováním bojujeme, večer je problém zaparkovat. Jsme na konci slepé ulice, kde mívají problém se otočit například popeláři, co sem jezdí. A blokové čištění tu už taky hodně dlouho nedělali,“ zlobila se Patočková.

Stejně tak rozdílné názory zaznívají na dětské hřiště, které se mělo za paneláky u svahu budovat. Jedna z obyvatelek sídliště Helena Eiglová k situaci řekla: „Ještě za starostování Ivo Uhra jsem byla se zástupci domů na radnici. Dohodli jsme, že do územního plánu zohlední, že nové hřiště u domu nechceme. Navrhli jsme, aby herní prvky, které chtěli na nové hřiště umístit, instalovali do oploceného areálu u mateřského centra.“

Hřiště nechtějí kvůli mládeži

Domnívá se, že by plánované hřiště bylo na nevhodném místě, kde je sráz a fouká tam nepříjemný vítr. „A hlavně se tam schází drogově závislá mládež. Dělá tady nepořádek a popíjí alkohol. Věčně tu máme vysypané koše. Chodí sem rušit návštěvníci z hospody, kterou zbudovali z kotelny,“ namítla.

Souhlasí s ní i další obyvatelka Marta Kratochvílová, jež Deníku řekla: „To hřiště už tu jednou bylo a je to blbost! Jednak je zde neoficiální psí promenáda, kvůli které mívám boty na balkoně, a jednak tu bývá plno střepů od opilé mládeže. To není dobré místo pro malé děti!“ Ne všichni obyvatelé jsou téhož názoru, že hřiště by se nehodilo. „Je mi líto, že hřiště nebude. Myslím si, že jedno či dvě pískoviště na tak velké sídliště je přece jen málo,“ mínila Lenka Šmerdová.

Revitalizovat se bude i jinde

Město má v plánu i další revitalizace sídlišť. Úpravy za zhruba 17 milionů korun proběhnou v sídlišti Za Rybníkem v Borovině a ve stejné výši dojde na revitalizaci v sídlišti Horka Domky. „V Borovině budou pokračovat úpravy na ulici Zahraničního odboje od domu s popisným číslem 936 až po číslo 957. Opravovat se bude celý úsek podél hřiště až k Západomoravské vysoké škole,“ přiblížila Lenka Eliášová z radničního odboru správy majetku a investic. Rekonstrukcí projde autobusová točna, kde vznikne nový výjezd z ulice Okružní.

Na sídlišti Horka-Domky. město upraví prostranství vnitrobloku mezi ulicemi Demlova a Družstevní. Před domy s popisnými čísly 1023 až 1026 bude nové parkoviště. 

Autor: Eva Bártíková

14.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení