„Je to samozřejmě bezva, už jsme se moc těšili, zůstal nám ještě lístek od loňska, tak ho vyjezdíme, ale už kupujeme další,“ pochvaloval si krátce po poledni Vlastimil Vostal z nedalekých Benetic. Přijel s malým synem a vzhledem k tomu, že byli mezi prvními, měli před odpoledním náporem dalších návštěvníků svah skoro pro sebe.

V dolní části sjezdovky se zatím sněžná děla činí nepřetržitě celý den, pokud stačí voda.

„Na Silvestra kolem poledního bychom rádi spustili i dolní vlek, snad se nám to podaří. Na Nový rok začneme s provozem od toho poledne, až se lidi vyspí a bude na ně tak akorát, aby si k nám přijeli vyčistit hlavu,“ říká s úsměvem správce vleku na Jalovci Tomáš Března. Jízda na malém vleku stojí pět korun, na velkém deset. Kupuje se bodová karta, každý bod je za korunu.

V Želetavě mají vlek spíše pro vesnické kluky, kteří si taky chtějí užít radovánek. Nezasněžují, čekají na sníh přírodní. Ani v Třebíči u Kostelíčku se zatím nelyžuje, děti musejí vydržet do příchodu pravé zimy. Totéž platí o vleku v Rychlově u Kněžic.

V blízkém okolí Třebíčska jsou ale dobré podmínky hned v několika oblíbených střediscích. Namátkou například ve Velkém Meziříčí, v Lukách nad Jihlavou nebo v Novém Městě na Moravě.