Třebíčská venkovní plocha je na Vysočině jednou z mála, která je opravdu ledová. Jiná kluziště většinou nabízejí jen bruslení na umělohmotných deskách. Výroba ledu však něco stojí. Baseballistům na její provoz přispěje město sedmi sty tisíci korunami. „Jsem rád, že se nám podařilo umělou ledovou plochu zprovoznit i letos. I když o deset dnů později, než jsme zvyklí,“ podotkl předseda baseballistů Jan Urbánek.

Most v třebíčském Poušově je uzavřený, čeká se na statika.
Po mostě v třebíčském Poušově už auta neprojedou, otevře se jen pěší

Plocha bude otevřená každý den od osmi ráno do deseti večer. Ve všední dny dopoledne ji většinou využívají školy, přijít si ale může zabruslit každý. Až do čtvrt na tři je přitom bruslení za třicet korun. „Jsme moc zvědaví, s jakým ohlasem se zvýhodněný dlouhý blok bruslení setká. Jde o zkoušku, takže zatím to takto bude fungovat jen do 22. prosince. Bruslaři můžou přijít i odejít kdykoliv v průběhu tohoto bloku bruslení. Kdo dorazí už ráno na osmou a neopustí areál, může tady za třicet korun bruslit déle než šest hodin. Tedy pokud to daný jedinec fyzicky vydrží…“ usmál se Urbánek.

Nezlevněné vstupné činí sedmdesát korun za jeden blok (délka bloku se liší podle aktuální situace), permanentka na deset bloků pětistovku. Kluziště si lze i pronajmout, o víkendech nechybí ani broušení bruslí. K dispozici je také občerstvení a také půjčovna bruslí.