Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na trať mezi Náměští a Zastávkou u Brna se vlaky vrátí od července

Náměšť nad Oslavou - Od července by se měly vrátit vlaky na trať mezi Náměští nad Oslavou a Zastávkou u Brna. Práce na revitalizaci traťového úseku postupují podle harmonogramu, zdržení by nastat nemělo. „Termín ukončení stavby k poslednímu červnu 2017 zhotovitel garantuje," slíbila mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová.

14.5.2017
SDÍLEJ:

Úsek opravované trati mezi Náměští nad Oslavou a Kralicemi.Foto: Deník / Mahel Luděk

Na trati mezi Náměští a Zastávkou u Brna dělníci pracují od konce února. Oprava úseku je druhou etapou celkové modernizace podstatné části železniční trati číslo 240 mezi Zastávkou u Brna a Krahulovem. Celkem bude obnoveno 45 kilometrů trati. „Cílem je zlepšení jízdního komfortu, zvýšení traťové rychlosti spojené se zkrácením jízdních dob a také vyšší bezpečnost na železničních přejezdech,“ opakuje Kateřina Šubová.

Zvýšení traťové rychlosti až na 100 km/h se podle ní dosáhne úpravou geometrické polohy koleje a zvýšením příčného převýšení koleje v traťových obloucích. „V některých úsecích bude rovněž provedena rekonstrukce železničního svršku a sanace železničního spodku. V úsecích, kde je omezujícím faktorem pro úpravu rychlosti železniční přejezd, dojde ke zvýšení jeho zabezpečení. K větší bezpečnosti provozu pak přispěje nové traťové zabezpečovací zařízení,“ popsala mluvčí.

Revitalizace trati Okříšky – Zastávka u Brna vyjde na jednu miliardu a 248 milionů korun bez DPH. „Projekt je navržen ke spolufinancování Evropskou unií z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Doprava,“ doplnila mluvčí. Zhotovitelem stavby je společnost Strabag Rail a.s.

Autor: Luděk Mahel

14.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení